Встановити "червоні лінії" для Росії: Ішингер запропонував нову стратегію для Заходу
Встановити "червоні лінії" для Росії: Ішингер запропонував нову стратегію для Заходу

Встановити "червоні лінії" для Росії: Ішингер запропонував нову стратегію для Заходу

Відомий німецький дипломат Вольфганг Ішингер закликає Захід встановити власні "червоні лінії" для Росії, замість того щоб приймати умови Путіна.

Про це повідомляє Politico.

78-річний колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки вважає, що західні лідери повинні більше погрожувати і бути готовими виконати свої погрози.

"Росія постійно говорить: якщо ви зробите це, якщо ви перетнете ту чи іншу червону лінію, ми можемо піти на ескалацію", - сказав Ішингер в інтерв'ю Politico на полях щорічної конференції Ялтинської європейської стратегії. "Чому б нам не повернути це навпаки і не сказати їм: у нас є свої лінії, і якщо ви розбомбите ще одну цивільну будівлю, то не дивуйтеся, якщо, скажімо, ми поставимо крилаті ракети Taurus або Америка дозволить Україні завдавати ударів по військових цілях всередині Росії?"

Вольфганг Ишингер
Вольфганг Ишингер

На думку дипломата, таким чином тягар прийняття рішення буде перекладено на Москву - чи перетинати червоні лінії та стикатися з наслідками.

Ішингер також обговорив можливості мирних переговорів. Він вважає, що Індія може зіграти ключову роль посередника в контактній групі, до якої мають увійти європейці, китайці, саудівці, катарці та турки.

Дипломат зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським, щоб обговорити проведення саміту з питань миру, який має стати продовженням червневої зустрічі у Швейцарії. Київ планує організувати другий глобальний мирний саміт до кінця 2024 року.

Ішингер наголосив на важливості ведення переговорів з позиції сили: "Ми повинні нагадати собі, що Росія через свою історію та культурну поведінку не поважає поступки чи слабкість, але росіяни поважають силу".

На його думку, загальні рамки будь-яких переговорів мають встановити Вашингтон і Москва, але це навряд чи станеться до листопадових виборів у США.

"Якщо ми хочемо заохотити рух у цьому напрямку в російському мисленні, правильним кроком буде переконатися, що українці не втратять більше території на Донбасі, і допомогти їм пережити цю зиму", - зазначив дипломат.

Ішингер припускає, що після листопада можуть розпочатися попередні обговорення, якщо вони вже не ведуться таємно. Він окреслив ключові питання, які можуть бути розглянуті під час американсько-російських переговорів: членство України в НАТО, територія та кордони, контроль над озброєннями.

Дипломат підкреслив важливість початку з простих питань, поступово переходячи до складніших. Наприклад, спочатку обговорити безпеку Запорізької АЕС, обмін військовополоненими та транспортування продовольства в Чорному морі.

Щодо впливу результатів виборів у США на ситуацію, Ішингер зазначив: "Це матиме значення, чи буде це [Камала] Гарріс чи [Дональд] Трамп. Але якщо останній, то ризик, який я бачу, полягає в тому, що Трамп подумає, що може зробити це сам, просто зателефонувавши Володимиру".

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader