За п'ять тижнів до президентських виборів у США війна в Україні перебуває у критичному моменті. Президент Володимир Зеленський представив свій мирний план, готуючись до різних сценаріїв розвитку подій після виборів у США.
Про це пише іспанська газета El Pais.
Після двох із половиною років війни Україна опинилася на межі своїх можливостей. Країна готується до зими зі строгими обмеженнями електропостачання через російські бомбардування до 20 годин на добу. Незважаючи на стійкість українців, їхній моральний дух починає слабшати. Посилюється й міжнародний тиск на початок переговорів, які можуть вимагати від України хворобливих поступок.
Зеленський наголошує на необхідності "змінити правила гри Росії для укладання миру". Однією із спроб добитися цього стало настання української армії в Курській області, яке, однак, не призвело до негайного бажання Володимира Путіна розпочати переговори.
Київ закликає союзників дозволити використання далекобійних ракет для ударів по Росії та гарантувати подальшу військову, фінансову та дипломатичну підтримку. Україна також прагне приєднатися до НАТО.
Візит Зеленського до США, зустрічі з Джо Байденом, Камалою Харріс та Дональдом Трампом, показали, що шлях до миру не буде легким. Деякі республіканці звинуватили президента України у втручанні у американські вибори. Симпатії Трампа до Путіна та його скептичне ставлення до України залишаються предметом занепокоєння.
Реакція Білого дому на можливість ударів України територією Росії залишається неоднозначною. Йдеться про пошук балансу між стримуванням агресії та недопущенням ескалації конфлікту. Російський диктатор Володимир Путін, у свою чергу, підвищив тон своїх загроз, згадуючи про можливість ядерної відповіді на удари по Росії, вчинені зброєю, наданою ядерними державами.
El Pais наголошує, що війна досягла своєї небезпечної стадії. Майбутнє України та всієї Європи опиняється під загрозою, якщо союзники зазнають шантажу агресора. Зеленський розуміє необхідність поступок з обох сторін для досягнення миру, але безпека та збереження вільної та суверенної України залишаються ключовими питаннями, з яких не можна відступати.