Аграрії з прифронтових зон потребують першочергової підтримки
Аграрії з прифронтових зон потребують першочергової підтримки

Аграрії з прифронтових зон потребують першочергової підтримки

В Україні триває обговорення проєкту державного бюджету на наступний рік у комітетах Верховної Ради, і один із важливих моментів – розподіл фінансової допомоги для аграрного сектору. Про ключові напрямки, де аграрний бізнес потребує найбільшої державної допомоги, розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час ефіру “Єдині новини”.

Проєкт держбюджету передбачає виділення значних коштів на підтримку агросектору, зокрема 2 659 000 грн на розвиток тваринництва та переробку сільгосппродукції. Ще 2 500 000 грн мають бути спрямовані на компенсацію втрат для аграріїв, які працюють на фронтових і прифронтових територіях, у вигляді погектарних субсидій.

«Будь-яка фінансова підтримка у такий важкий період – це безумовно позитивно, але важливо визначити пріоритети. Найбільшої допомоги зараз потребують ті, хто залишився сам на сам зі своїми проблемами на прифронтових і окупованих територіях. Ми у Всеукраїнській аграрній раді вважаємо, що варто збільшити цей напрямок підтримки», – підкреслив Денис Марчук.

За словами Марчука, якщо молочний сектор в Україні продовжує розвиватися,  великі тваринницькі комплекси мають можливість брати кредити під державні гарантії, то водночас є категорія аграріїв, яка залишилася без доступу до фінансів.

«Ті аграрії, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, або зараз відновлюють свою діяльність після деокупації, потребують коштів для відбудови. З нашої точки зору, збільшення підтримки для них було б найбільш важливим», – підкреслив заступник голови ВАР.

Ще одним гострим питанням є кредитні зобов’язання аграріїв перед банками. Відсутність фінансових ресурсів та окупація майна не дозволяє їм сплачувати кредити, що стає перепоною на їхньому шляху до відновлення.

«Значна кількість товаровиробників, які виїхали з тимчасово окупованих територій, залишаються залежними від банківських кредитів. Ми говоримо про те, що на період воєнних дій варто було б заморозити виплати цих кредитів, оскільки ці люди залишилися без будь-яких фінансових ресурсів», – заявив Марчук.

Це питання вже порушувалося на засіданнях Верховної Ради, де було внесено законопроєкт №11180-1, який передбачає замороження виплат кредитів на період воєнного стану.

«Для ухвалення законопроєкту №11180-1 не вистачає політичної волі. Маємо сподівання, що у новому політичному сезоні народні депутати продемонструють її та підтримають цей законопроєкт», – резюмував заступник голови ВАР.

Джерело матеріала
loader
loader