Президент України Володимир Зеленський прокоментував перший візит нового генерального секретаря НАТО Марка Рютте до Києва, підкресливши його важливість та символічність. У своєму повідомленні в соціальних мережах глава держави наголосив на пріоритетах співпраці України з Альянсом та ключових питаннях, обговорених під час зустрічі.
"Перший візит Марка Рютте як керівника НАТО відбувається саме в Україну. Це справді важливо. Одразу зрозумілі й пріоритети, де саме зараз триває захист спільних цінностей усієї Євроатлантики. І також це підкреслює, що ми в Україні можемо розраховувати на подальше особисте лідерство Марка", - зазначив Зеленський.
Президент підкреслив, що головною метою України залишається повноцінне членство в НАТО. Під час зустрічі були обговорені ключові питання, зокрема План перемоги України, поточна ситуація на фронті, потреби українських підрозділів у протиповітряній обороні та посилення взаємодії з сусідніми країнами.
Зеленський також наголосив на важливості реалізації досягнутих домовленостей щодо ППО перед наближенням зими, особливо тих, що були обговорені на саміті НАТО у Вашингтоні.
Візит Марка Рютте до Києва відбувся 3 жовтня і став його першим закордонним візитом на посаді генерального секретаря НАТО. Під час спільної пресконференції з президентом України обговорювалися важливі аспекти співпраці, зокрема питання далекобійної зброї та збереження життів українських військових.
Зеленський підкреслив необхідність далекобійного озброєння для ефективного протистояння російській агресії. "Без далекобійного озброєння ми не можемо протистояти РФ, яка використовує відповідну зброю. Тому ми такі наполегливі", - заявив президент на пресконференції.
Крім того, Зеленський прокоментував ситуацію у Вугледарі, назвавши вихід українських військ із міста правильним рішенням для збереження життів бійців. "Без відповідної зброї ми не можемо зупинити Російську Федерацію. Тоді, коли вони руйнують позиції наших бійців, треба берегти їхні життя, бо вони важливіші, ніж будь-які забудови", - пояснив він.
Варто зазначити, що на своїй першій пресконференції як генсек НАТО 1 жовтня Марк Рютте утримався від прогнозів щодо можливих термінів отримання Україною запрошення до вступу в Альянс. Він також зауважив, що рішення про надання дозволу Україні використовувати далекобійну зброю Заходу для ударів по РФ мають ухвалювати союзники, які надають цю зброю.