Послаблення гривні в режимі гнучкого курсу допомогло стримати інфляцію - Пишний
Послаблення гривні в режимі гнучкого курсу допомогло стримати інфляцію - Пишний

Послаблення гривні в режимі гнучкого курсу допомогло стримати інфляцію - Пишний

За рік дії режиму керованої гнучкості на валютному ринку гривня послабилася на 13% до долара, але це допомогло стримати інфляцію та покращити торгівельний баланс.

Як передає Укрінформ, про це голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив у колонці для «Економічної правди».

"За підсумками року керованої гнучкості офіційний курс гривні до долара послабився майже на 13%. Це відбулося на тлі поєднання екзогенних (зовнішніх - ред.) факторів, пом'якшення монетарної політики та валютних обмежень Нацбанком", - зазначив голова НБУ.

Водночас він зауважив, що послаблення гривні мало вплинуло на загальну інфляцію. За словами очільника регулятора, інфляція залишилася близькою до цілі НБУ в 5%.

Також покращилася ситуація із зовнішньою торгівлею – її дефіцит за 8 місяців 2024 року зменшився на 2,3 млрд дол. порівняно з минулим роком.

Пишний також заявив, що послаблення гривні не зменшило привабливості активів у національній валюті. Якщо курс гривні до долара на готівковому ринку за рік послабився на 9%, то ставки за гривневими депозитами перевищували 12%, а за ОВДП сягали 19%.

"У контексті привабливості гривні нашим завданням насамперед є захист гривневих заощаджень населення від інфляції. Цей захист був забезпечений повною мірою, у тому числі завдяки помірній курсовій динаміці", - наголосив голова НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, 3 жовтня 2023 року НБУ перейшов від фіксованого курсу гривні до режиму керованої гнучкості.

На 3 жовтня цього року Нацбанк встановив офіційний курс долара до гривні на рівні 41,275 грн/дол.

Фото: НБУ

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader