Сезон винограду: що пропонують в супермаркетах та за якою ціною
Сезон винограду: що пропонують в супермаркетах та за якою ціною

Сезон винограду: що пропонують в супермаркетах та за якою ціною

Сезон винограду: що пропонують в супермаркетах та за якою ціною

Ціни за рік значно зросли, як на українську, так і на імпортну продукцію. 

Наразі в магазинах України ще багато української ягоди, хоча ціни вищі ніж торік. Але за кілька тижнів побільшає імпортної продукції. Загалом українське виробництво не в кращому стані та потребує відновлення. Про стан ринку винограду пише РБК-Україна. 

Ціни вгору

Середня роздрібна вартість винограду на початку жовтня становить 123 грн/кг. Для порівннням, за даними порталу Мінфін, в супермаркетах на 1 жовтня 2023 вартість винограду була на рівні 93,9 грн/кг.

За даними керівниці відділу маркетингу оптового ринку "Шувар" Тетяни Попович, ціни на виноград в Україні зараз коливаються в межах 60-85 грн за кілограм, залежно від сорту, якості та регіону.

В найбільших мережах супермаркетів ціни наступні:

  • в АТБ ціни коливаються від 79,9 грн/кг до 114,9 грн/кг за різні сорти;
  • в Сільпо – від 67,2 грн/кг до 250 грн/кг;
  • у Novus – від 89,9 грн/кг до 170 грн/кг.

Звідки виноград

Через кілька тижнів виноград активно почнуть завозити з країн Євросоюзу, зокрема з Греції та Італії, а також з Туреччини.

Зараз вже присутній імпорт з Туреччини (сорт кишмиш) та з Італії (рожевий). При цьому найбільш розповсюджений сорт винограду, який імпортується, це "молдова" з Молдови.

Туреччина є одним із головних постачальників винограду. Турецька ягода зазвичай з'являється на ринках після закінчення сезону в Україні. Італія та Іспанія постачають якісний столовий виноград, більше у зимовий період.

Українське виробництво

Українські виноградні господарства переважно зосереджені на півдні країни, зокрема в таких областях:

  • Одеська область – найбільший виробник винограду, відома своїм сприятливим кліматом для вирощування цієї культури. Тут вирощують як столовий виноград для споживання, так і технічний для виноробства.
  • Херсонська та Миколаївська області – інші ключові регіони вирощування столового винограду. Виноград із цих регіонів активно постачається на ринки внутрішнього споживання.
  • Закарпаття – також відоме своєю виноградарською традицією, хоча більше зосереджене на виноробних сортах винограду.

Популярними сортами винограду є "Аркадія", "Кодрянка", "Вікторія", "Ізабела", "Лідія". На Одещині, де зосереджено понад 60% українських виноградників, вирощують сорти "Одеський сувенір" (більш відомий як "Дамський пальчик") та варіант кишмишу під назвою "Кеша".

А от розповсюджені сорти "Кардинал" та "Мускат" частіше імпортують з Іспанії та Італії.

Однак під час війни українські господарства переживають суттєві труднощі: врожаю з різних причин стало менше, а ціни пішли вгору; логістичні труднощі; зменшення площ вирощування. 

Джерело матеріала
loader
loader