Один із найбільших ретейлерів рф попередив про посилення проблем із ввезенням електроніки
Один із найбільших ретейлерів рф попередив про посилення проблем із ввезенням електроніки

Один із найбільших ретейлерів рф попередив про посилення проблем із ввезенням електроніки

У російській федерації дистриб’юторам електроніки стає все складніше вибудовувати стратегію ведення бізнесу через наростаючі проблеми з поставками і платежами.

Про це в інтерв’ю Forbes заявив співзасновник і президент групи компаній DNS Дмитро Алексєєв.

«Зараз товари потрапляють до рф лише дивом. А що буде наступного року? І ситуація не знайшла жодної точки стабільності. Може, це вже настала стабільність? Але поки що здається, що все тільки розвивається, щодня нам готують якісь нові сюрпризи», – сказав він. За словами Алексєєва, «найбільша проблема» в тому, що в росії встановилася «абсолютна невизначеність з майбутнім».

Він зазначив, що ситуація була кращою навіть після початку війни з Україною.

«Два роки тому, коли, здавалося б, було все погано, світові бренди пішли з росії, ми купували товари спокійно на світовому ринку. Торік було все те саме, тільки долари вже не ходили зовсім, але якось ходили юані, щось можна було купувати. 2024-го банківська система у плані міжнародних розрахунків та міжнародних фінансів перестала працювати зовсім», — поскаржився бізнесмен.

Алексєєв додав, що тепер довгострокові стратегії вибудовуються або за принципом «якось проявимося», або взагалі опускаються. «Роздуми про довгострокові плани, тренди та перспективи в основному призводять до депресії, ніж до якихось добрих ідей», — визнав він.

За його словами, російська економіка перебуває в тому «дивному стані», коли «складно придумати якийсь бізнес, який конкурував би з депозитом у Сбербанку». «Здається, що це ненормальна ситуація, але вона є. Чи це довго і як це буде, мені незрозуміло, і здається, що нікому незрозуміло», — резюмував Алексєєв.

На початку вересня ретейлери попередили, що піднімуть ціни на електроніку та побутову техніку в рф на 15–20%. Зміни пояснювалися зростанням вартості логістики, ослабленням рубля та підвищенням ключової ставки центрального банку рф — зараз вона дорівнює 19% річних.

Джерело матеріала
loader
loader