Bloomberg: Розмови про поступки України можуть надихнути Путіна
Bloomberg: Розмови про поступки України можуть надихнути Путіна

Bloomberg: Розмови про поступки України можуть надихнути Путіна

Обговорення можливих поступок з боку України у війні з Росією може лише надихнути президента РФ Володимира Путіна, вважає оглядач Bloomberg Ентоні Хелпін.

За його словами, Україна доклала величезних зусиль і зазнала значних втрат, щоб протистояти російській армії протягом майже 1000 днів. Тому не дивно, що деякі союзники Києва помічають більшу готовність до гнучкішого підходу для завершення війни.

Ця тема мала обговорюватися на переговорах у Німеччині, запланованих на суботу, але президент США Джо Байден скасував свій візит через загрозу урагану Мілтон.

Хелпін зазначає, що для президента України Володимира Зеленського настав складний момент. Він намагається заручитися підтримкою свого "плану перемоги", в той час як українські війська відступають на сході країни. США зосереджені на президентських виборах наступного місяця, результат яких може визначити майбутню допомогу обороні України. Деякі європейські союзники починають втомлюватися від підтримки Києва у війні, яка не показує ознак завершення.

Хоча конкретні поступки не згадуються, ведеться багато розмов про те, що Україна потенційно може отримати сильні гарантії безпеки в обмін на визнання того, що вона не може зараз вигнати російські війська з окупованих територій. Це може навіть поширитися на членство в НАТО, при цьому дехто вказує на досвід Західної Німеччини під час холодної війни та поділу з Східною Німеччиною.

Водночас Володимир Путін не дає жодних ознак зацікавленості у переговорах. На думку Хелпіна, розмови про поступки, ймовірно, лише підбадьорять Кремль у його переконанні, що Росія може перечекати Захід в Україні.

Аналітик нагадує, що Путін досі окуповує частини сусідньої Грузії, захоплені у війні 2008 року, що коштувало Росії небагато. Він анексував Крим і розпалив бойові дії на сході України у 2014 році, отримавши лише стриману реакцію США та Європи.

Попри всі військові ігри щодо завершення нинішнього конфлікту, основне питання для союзників України полягає в тому, чи продовжують вони дозволяти Путіну отримувати вигоду від військової агресії, і якою буде майбутня ціна цього для них самих, підсумовує Хелпін.

Нагадаємо, Україна планує мирний саміт за участю Росії до кінця року.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader