WSJ: Подоляк розкрив деталі "плану перемоги" України
WSJ: Подоляк розкрив деталі "плану перемоги" України

WSJ: Подоляк розкрив деталі "плану перемоги" України

Війна в Україні наближається до кінця свого третього року, і ситуація стає все складнішою для української сторони, пише Wall Street Journal. Росія продовжує наступальні операції, незважаючи на значні втрати, в той час як західні лідери намагаються виробити стратегію завершення конфлікту.

За даними видання, обмежені та повільні поставки західної зброї ставлять Україну перед перспективою важкої зими. Українські військові, поступаючись чисельністю та озброєнням, повільно, але неухильно втрачають позиції на головному східному фронті. При цьому вони намагаються завдати максимальних втрат російським силам, мінімізуючи власні втрати.

WSJ зазначає, що російські ракетні та дронові атаки на енергетичну інфраструктуру України перевантажують систему протиповітряної оборони країни, що призводить до віялових відключень електроенергії по всій країні. Ця ситуація може погіршитися взимку.

Українські війська утримують важливі стратегічні позиції на сході, такі як місто Часів Яр, стикаючись з хвилями російської піхоти та масивними бомбами, що руйнують будівлі. Однак, за останні тижні Росія заявила про захоплення міста Вугледар, просунулася до логістичного хабу Покровськ та продовжила наступ в інших населених пунктах.

Президент Володимир Зеленський під час нещодавніх візитів до європейських столиць та США просив більше зброї та гарантій безпеки в рамках того, що він назвав "планом перемоги", спрямованим на завершення війни на вигідних для України умовах. Однак, як повідомляє WSJ, адміністрація Байдена, яка побоюється провокувати Росію, дала стриману відповідь на ці запити.

За словами Михайла Подоляка, радника президента України, план включає детальну стратегію, що охоплює військові, економічні, політичні та дипломатичні кроки, необхідні для примушення Росії припинити війну. Серед запитів - більше далекобійних ракет ATACMS та Storm Shadow, а також дозвіл на їх використання проти військових цілей глибоко всередині Росії.

WSJ зазначає, що США поки що відмовляються надати такий дозвіл, побоюючись, що Росія розцінить це як серйозну ескалацію.

Видання також повідомляє, що українські підрозділи на передовій стикаються з нестачею базового обладнання, включаючи бронетехніку та артилерію, а також з нестачею особового складу. Уряд України не мобілізує осіб молодше 25 років, щоб запобігти демографічному колапсу та соціальним заворушенням.

Незважаючи на виснаження від війни, менше одного з десяти українців були б готові поступитися будь-якою територією Москві для завершення війни, згідно з серпневим опитуванням Фонду "Демократичні ініціативи".

WSJ також відзначає, що російські сили також зазнають значних втрат. За оцінками західних розвідок, втрати складають 1200 убитих та поранених на день. Військові успіхи досягаються в основному за рахунок "дорогих" наземних атак піхотних підрозділів.

Джерело матеріала
loader
loader