Міністри енергетики ЄС зібралися у вівторок, 15 жовтня, у Люксембурзі, щоб обговорити питання транзиту російського природного газу через Україну
Про це інформує Bloomberg.
У виданні зазначили, що ця ситуація викликає занепокоєння у Європі, оскільки чинна угода між Москвою та Києвом про транзит газу закінчується 31 грудня цього року.
Попри війну в Україні, російський газ продовжує надходити до Європейського Союзу, хоча й у менших обсягах. Потоки через Україну складають менше 5% загального імпорту газу до ЄС, але для деяких країн, таких як Словаччина та Австрія, це залишається важливим джерелом.
Наразі у Європі тривають обговорення щодо пошуку альтернативних джерел постачання. Азербайджан вважається одним з потенційних кандидатів. Однак, реалізація цього сценарію ускладнюється політичними факторами та логістичними труднощами.
"Азербайджанська ДНКАР може взяти на себе роль ПАТ "Газпром" і продавати газ до Європи, або ж компанія може сприяти транзиту через Україну", - йдеться у повідомленні.
За оцінками експертів, для ефективного використання української газотранспортної системи необхідний обсяг газу від Азербайджану близько 10-11 млрд кубометрів. Менші обсяги зроблять процес нерентабельним.
- 5 жовтня повідомлялось, що прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо хоче переконатиУкраїну не припиняти транзит газу після завершення термін дії угоди України з Газпромом про транзит.