В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу: причина
В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу: причина

В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу: причина

В Україні майже третина операторів електронних комунікацій, які надавали послуги доступу до Інтернету, припинила роботу.

Як передає "Хвиля", про це повідомив голова підкомітету Верховної Ради з кібербезпеки Олександр Федієнко.

За його словами, це сталося після заборони працювати на спрощеній формі оподаткування,

"Після того, як Державна податкова служба України почала знищувати малий бізнес провайдерів інтернету, мені стало цікаво, скільки суб'єктів, які надавали послуги доступу до мережі інтернет, припинять свою роботу. Тому звернувся до НКЕК надати статистику", - зазначив Федієнко.

При цьому він висловив припущення, що частина провайдерів припинила діяльність, частина пішла в тінь, а частина виставила бізнес на продаж.

У відповідь НКЕК на його депутатське звернення йдеться, що станом на 8 жовтня кількість суб'єктів господарювання, які із серпня звернулися із заявами про їх вилучення з реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж, досягла 487. Також опрацьовано 386 заяв.

В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу: причина - Фото 1

Крім того, у додатку до листа наведено 1316 суб'єктів, які протягом серпня-жовтня 2024 року надали комісії інформацію про припинення діяльності у сфері електронних комунікацій на певній території.

При цьому більше суб'єктів, які припинили діяльність, було у Києві та Київській області – 156, а також у Черкаській області – 108.

Виходячи з останніх даних, кількість інтернет-провайдерів до зміни податкового режиму склала близько 3,5 тис. Про послуги доступу до фіксованої мережі Інтернет у першому півріччі відзвітували 3443 оператори.

В Україні третина інтернет-провайдерів зупинила роботу: причина - Фото 2

Слід зазначити, що "Офіс ефективного регулювання" (BRDO), Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК), Аналітичний центр "Український інститут майбутнього", Українська спілка промисловців та підприємців (УСПП) поширили спільну заяву. У ньому вони закликають "зупинити" незаконні дії Державної податкової служби (ДПС) та не допустити протиправного скасування спрощеної системи оподаткування для інтернет-провайдерів".

Нагадаємо, lifecell та Воля покращать інтернет та мобільний зв'язок за гроші європейців.

Джерело матеріала
loader