Близько 5% сайтів українських медіа не мають україномовної версії, — Центр контент-аналізу
Близько 5% сайтів українських медіа не мають україномовної версії, — Центр контент-аналізу

Близько 5% сайтів українських медіа не мають україномовної версії, — Центр контент-аналізу

Йдеться про 35 загальнонаціональних та 60 регіональних медіа.

Близько 5% сайтів українських медіа не мають україномовної версії. Про це свідчать підсумки дослідження «Вебсторінки українських ЗМІ у розрізі мовних версій», проведеного Центром контент-аналізу, повідомив Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови.

Було проаналізовано сайти близько 2 тисяч українських медіа у розрізі мовних версій. Станом на жовтень 2024 року повноцінну україномовну версію мають близько 90% проаналізованих сайтів.

Повноцінна україномовна версія сайту, як і 2023 року, завантажується за замовчуванням в 81% загальнонаціональних медіа та 85% регіональних медіа.

Близько 5% сайтів українських медіа, як і торік, не мають україномовної версії, що є прямим порушенням закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Загалом йдеться про близько 35 загальнонаціональних та 60 регіональних медіа.

Російськомовну версію підтримують наразі трохи менше 40% загальнонаціональних видань та 20% регіональних медіа, торік частка серед регіональних становила 25%.

  • Читайте також: Частка дописів українською мовою у соцмережах зросла до 56%, — Центр контент-аналізу

За оцінкою Уповноваженого із захисту державної мови, динаміка збільшення частки використання української мови у соцмережах в 2024 році, у порівнянні з попереднім роком, є незначною.

Разом із цим українська мова продовжує посилювати свої позиції в сфері Інтернету, зазначив Тарас Кремінь під час презентації досліджень щодо застосування державної мови в українських медіа та у соціальних мережах.

«Ці дослідження є унікальними та надзвичайно актуальними. Вони дають можливість не тільки побачити реальну ситуацію, яка відбувається з українською мовою в сфері Інтернету в 2024 році, але й дозволяють нам порівняти цьогорічні результати з минулорічними. Інтернет є вкрай важливим для формування державної мовної політики, інформаційної гігієни та безпеки, а також для боротьби з російською пропагандою й дезінформацією», — зазначив Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь повідомив, що Секретаріат Уповноваженого проаналізує ресурси, які ігнорують вимоги мовного закону щодо стартової сторінки, на предмет їх суб'єктності, та проведе заходи державного контролю.

Фото: умовне / arbuz.in.ua

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader