Костін прозвітував у Раді: В Україні вже засуджені 133 воєнні злочинці
Костін прозвітував у Раді: В Україні вже засуджені 133 воєнні злочинці

Костін прозвітував у Раді: В Україні вже засуджені 133 воєнні злочинці

В Україні наразі вже були засуджені 133 воєнні злочинці.

Про це під час звіту у Верховній Раді перед звільненням з посту генпрокурора поінформував Андрій Костін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станом на сьогодні вже маємо 721 підозрюваного, 514 обвинувачених і 133 воєнних злочинців засуджено. Загалом понад 20 держав у світі розслідують злочини РФ, і з березня 2022 року працює спільна слідча група на базі Євроюсту за участю семи країн. Ми формуємо мережу всеосяжної відповідальності РФ", - заявив Костін.

За його словами, Координаційний центр підтримки потерпілих та свідків уже надав допомогу понад 1000 людей.

"Щодо HR-реформи у Офісі генпрокурора, то уже працює комісія з добору кандидатів до кадрового резерву на керівні посади у регіонах. І було розпочато зміни у системі внутрішнього контролю у Генінспекції ОГП. Ці зміни покликані забезпечити не лише реагування на порушення, а й системне попередження", - підкреслив Костін.

Він подякував українському парламенту та Президентові Володимиру Зеленському за довіру.

Як повідомлялося, Костін був призначений українським парламентом на пост генпрокурора України 26 липня 2022 року.

До цього він був народним депутатом дев'ятого скликання і головою Комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації із медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Зокрема, йшлося про встановлення багатьох фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.

5 жовтня працівники Держбюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Перед цим, 3 і 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання фігурантки і її близьких родичів.

Окремо 15 жовтня ЗМІ поінформували про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2 групи - згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність - за рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи, який є сином Крупи.

Зокрема, за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.

Після цього генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання 50 прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності упродовж останніх років.

17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади за власним бажанням.

Костін після історії із виявленням фальшивих інвалідностей заявив, що вважає правильним звільнитися із посади генпрокурора.

28 жовтня Зеленський вніс до ВР проєкт постанови про надання згоди на звільнення Костіна з посади генпрокурора.

Фото: Офіс президента

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader