В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама
В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама

В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама

В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама

Це перша в Україні моносегментна трансплантація печінки від дорослого немовляті

В Охматдиті лікарі успешно зробили унікальну операцію: п'ятимісячному Матвійку пересадали частину печінки - це був єдиний шанс врятувати дитину. Донором стала мама хлопчика. Це перша в Україні моносегментна трансплантація печінки від дорослого пацієнтові такого віку.

Про досягнення лікарів повідомила пресслужба Охматдиту.

Матвій народився недоношеним - на 36 тижні вагітності - з рідкісною вадою розвитку, біліарною атрезією, при якій при якій жовчний міхур та жовчні протоки в печінці відсутні. Унаслідок цього в печінці починають накопичуватись токсини, що швидко призводять до цирозу. На жаль, діагноз Матвію поставили запізно, тому уникнути пересадки було неможливо. До Охматдиту хлопчик потрапив у чотири місяці у критичному стані - у нього почали відмовляти нирки.

Команда медиків інтенсивної терапії, реаніматологів, спеціалістів-нефрологів понад тиждень боролася за життя хлопчика, використовуючи спеціальне обладнання, яке тимчасово виконувало функції нирок і печінки. Коли стан вдалося стабілізувати, лікарі вирішили провести трансплантацію.

Для цієї складної операції медики Охматдиту консультувалися з колегами з Японії та Кореї, щоб обрати оптимальний підхід для маленького пацієнта,адже моносегментна трансплантація печінки від дорослого донора потребує дуже точних розрахунків: орган повинен відповідати вазі та фізіологічним особливостям дитини. Донором для Матвія стала його мама, чия печінка ідеально підійшла для цієї надскладної операції.

"Частка, яку ми пересадили, важила 118 грамів», – пояснює хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік

Трансплантація тривала майже добу: спершу взяли орган від мами, а потім пересадили його хлопчикові.

Після трансплантації Матвій пройшов непростий період реабілітації. Лише на третій день мама змогла побачити сина, який був під’єднаний до численних катетерів і трубок.

«Ми з Матвієм боремося з самого його народження. І тепер, після трансплантації, ми нарешті їдемо додому, хоча ще будемо під наглядом лікарів. Я вдячна всім нашим спеціалістам та команді Охматдиту за їхню підтримку», – розповідає мама Катерина.

Вже вчора Матвія виписали додому. Найближчі пів року він проходитиме регулярні обстеження під наглядом спеціалістів Охматдиту. Медики будуть контролювати всі необхідні показники та коригувати аналізи.

Раніше лікарі Охматдиту врятували життя хлопчику, який проковтнув 20 магнітів, надскладну операцію провели спеціалісти відділення ендоскопії та хірурги. Як повідомили в Охматдиті, дитина поскаржилась батькам на біль в животі, що і стало причиною  звернутись до лікарів, провівши інструментальне дослідження лікарі виявили на рентген-знімку сторонні тіла у стравоході: 20 магнітів знаходились у різних частинах шлунково-кишкового тракту, проте були зʼєднані між собою. Медики ввели дитину в медикаментозний сон та провели дослідження слизових оболонок стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки (езофагогастродуоденоскопія), після цього вдалося ендоскопічно дістати один магніт разом із ланцюжком з 18 елементів конструктора.

Нагадаємо, 8 липня російські війська завдали ракетного ударупо Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит в Києві, внаслідок чого одна будівля на території медичного закладу частково зруйнована, а лікувальний корпус зазнав серйозних пошкоджень. Під удар потрапив новий корпус лікарні, де знаходиться онкогематологічне  відділення та лікуються діти із найскладнішими захворюваннями з усієї України.

Джерело матеріала
loader
loader