Про це пише політолог Олексій Голобуцький, коментуючи опитування групи "Рейтинг" на замовлення Євросоюзу. Експерт підкреслює, що люди довіряють структурам, чиї працівники щоденно ризикують життям на фронті.
У лідерах довіри серед правоохоронних органів – Національна гвардія і СБУ, частина сил яких безпосередньо воюють на найгарячіших напрямках. Особливо цікаві цифри по СБУ. Рівень довіри тут рекордно зріс,
– акцентує Голобуцький.
"Давайте порівняємо цифри з тими, що були раніше. До того, як Малюк очолив СБУ, "Рейтинг" оцінював рівень довіри до Служби на рівні 23%. У СБУ Малюка рейтинг довіри щороку зростав і зараз на рівні рекордних 73%. Жодна інша структура в державі не продемонструвала зростання довіри у більш ніж три рази. СБУ довіряє молодь. У групі до 40 років показник довіри більше 80%, у групі до 30 років – 83%. Це при тому, що зазвичай у соцопитуваннях молоді люди налаштовані більш скептично ніж старше покоління", – пише політолог.
Експерт вважає, що таке зростання – наслідки результативних спецоперацій команди Малюка.
Постійна "бавовна" для окупантів, підриви НПЗ та складів у Росії, ефективна робота морських дронів СБУ, бойова робота у найгарячіших точках війни, зачистка держави від зрадників, "агентів впливу" Росії та "агентів у рясах" – це ключові фактори, які впливають на рекордні показники довіри,
– резюмує Голобуцький.
Коротко про опитування групи "Рейтинг"
Група "Рейтинг" провела опитування громадської думки на замовлення Євросоюзу. Згідно з результатами, рівень довіри до СБУ сягнув позначки 73% і став найбільшим за весь період незалежності. Водночас Державній прикордонній службі довіряють 54% респондентів, Національній поліції та МВС – по 48%. ДБР отримало рівень довіри 45%, Національне антикорупційне бюро, Генеральна прокуратура та Державна митна служба – близько третини опитаних висловлюють довіру до них. А найнижчі показники довіри група "Рейтинг" зафіксувала до судової влади: лише 25% українців висловили довіру, тоді як 72% – недовіру.