У Грузії заявили, що розслідують 47 кримінальних справ через порушення на виборах
У Грузії заявили, що розслідують 47 кримінальних справ через порушення на виборах

У Грузії заявили, що розслідують 47 кримінальних справ через порушення на виборах

Прокуратура Грузії, Міністерство внутрішніх справ і Спеціальна слідча служба розпочали розслідування фактів ймовірних злочинів, скоєних у передвиборчий період і в день виборів, у 47 кримінальних справах.

Про це повідомляє Sova, передає Укрінформ.

У прокуратурі зазначили, що йдеться про фальсифікацію виборів, вплив на волю виборця, порушення таємниці голосування, хабарництво, перешкоджання журналістській діяльності, насильство і погрози, псування і знищення майна.

Початок розслідування базується на зверненнях опозиції та правлячих партій, Центральної виборчої комісії та неурядових організацій, а також на інформації, поширеній ЗМІ.

«Слідчі органи викликають і допитують осіб, поінформованих про ймовірні злочини, скоєні під час виборчого процесу. Призначено відповідні експертизи, вивчаються відеоматеріали та встановлюються особи, проводяться відповідні слідчі та процесуальні дії», - йдеться в заяві відомства.

Крім того, у прокуратурі Грузії повідомили, що за фактом фальсифікації виборів на 69-й виборчій дільниці Марнеулі заарештовано двох осіб.

Слідчі зазначили, що є випадки, коли особи, які публічно заявляють про наявність у них інформації та доказів, пов'язаних з передбачуваними злочинами, вчиненими під час виборів, не співпрацюють зі слідством і відмовляються надати відповідну інформацію, що ускладнює хід розслідування.

Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня прокуратура Грузії почала розслідування за фактом фальсифікації виборів у Грузії. На опитування до відомства викликали президентку, проте Саломе Зурабішвілі заявила, що не має наміру прибувати до прокуратури – за її словами, виклик до прокуратури «дивним чином збігся із вказівками Дмитра Медведєва» (раніше заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв написав у соцмережі X, що президентку Грузії необхідно «усунути з посади та заарештувати»).

На порушення під час парламентських виборів раніше вказали міжнародні спостерігачі, які заявили про тиск і залякування, а також США, які заявили, що правляча партія Грузії зловживала держресурсами, купувала голоси та залякувала виборців під час останніх голосувань, щоб сфальсифікувати вибори, та закликали провести розслідування всіх порушень.

Про фальсифікації заявляла Зурабішвілі та опозиційні партії у Грузії. Вони не визнають результатів голосування і вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».

Теги за темою
розслідування Грузія
Джерело матеріала
loader
loader