Кримського політв'язня Ельдара Кантімірова етапували до Бурятії
Кримського політв'язня Ельдара Кантімірова етапували до Бурятії

Кримського політв'язня Ельдара Кантімірова етапували до Бурятії

На думку родичів Кантімірова, його етапували так далеко від дому через те, що під час відбування покарання він вимагав дотримання своїх прав і оскаржував їхнє порушення у суді.

Фігуранта «Алуштинської справи Хізб ут-Тахрір», кримськотатарського активіста Ельдара Кантімірова, засудженого до 12 років позбавлення волі, етапували з СІЗО №1 міста Димитровград Ульянівської області до виправної колонії (ВК-8) у Бурятії.  Про це його дружина Ельвіна Усеінова повдомила представникам громадського руху  «Кримська солідарність». 

За її словами жінки, етапування Ельдара з в'язниці тривав місяць. Зараз він знаходиться на карантині. 

«Етап був важким. (Його розміщували в) брудні камери в СІЗО, в яких ніколи не прибирають, тому що люди сидять кілька днів, максимум тиждень, а потім йдуть далі», – додала Ельвіна Усеінова. 

Бурятська колонія розташована більш ніж за 7 тисяч кілометрів від Алушти, де Ельдар Кантіміров проживав із родиною. На думку родичів, його етапували так далеко від дому через те, що під час відбування покарання політв'язень вимагав дотримання своїх прав і оскаржував їхнє порушення у суді. 

«Всі мої прохання зустрітися з представником адміністрації були проігноровані. Я чув, що це (етап до Бурятії) через мій статус політв’язня і через мою «надмірну» активність у захисті своїх прав і закону», – написав Кантимиров. 

У «Кримській солідарності» нагадали, що 10 червня 2019 року у тимчасово окупованому Криму в будинках чотирьох кримських татар пройшли масові обшуки за участю бійців ОМОНу, співробітників спецслужб та представників Центру боротьби з екстремізмом. 

В Алушті силовики затримали 58-річного виконувача обов'язків імаму в мечеті Руслана Нагаєва та 42-річного підприємця Ельдара Кантімірова. У селі Малий Маяк – 57-річного Руслана Месутова, а в селі Ізобільне – 55-річного Ленура Халілова, голів місцевої релігійної громади. 

Кантіміров був учасником одиночного пікету проти утисків  кримських татар за національною та релігійною ознаками. Раніше в його будинку вже проводилися слідчі дії з погрозами та натяками на те, щоби він покинув Крим. 

Через два роки, 16 серпня 2021-гоу, Південний окружний військовий суд виніс вирок фігурантам «Алуштинської групи» Хізб ут-Тахрір Руслану Нагаєву, Ельдару Кантімірову, Руслану Месутову та Ленуру Халілову. Чоловіків засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності. 
 
Апеляційний військовий суді, як і касаційний суд, не змінив вироку учасникам справи. 

Фото: Кримська солідарність 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Крим кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader