"ЖадАний" чи "жАданий" – як правильно: якої помилки потрібно уникати
"ЖадАний" чи "жАданий" – як правильно: якої помилки потрібно уникати

"ЖадАний" чи "жАданий" – як правильно: якої помилки потрібно уникати

У цьому слові нерідко роблять помилку, якої потрібно уникати.

Слово "жаданий" чув, напевно, кожен із нас. Але не усі здогадуються, як правильно ставити наголос у цьому слові, і тому нерідко можна почути, як його вимовляють неправильно.

Якої помилки не можна припускатися, пояснила ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Якщо ви не досягли жаданого, зробіть вигляд, що жадали досягнутого. До речі, про слово "жаданий". Як правильно його наголошувати, бо дехто каже "жАданий". Який варіант правильний? "жАданий" чи "жадАний". Правильний другий варіант – наголошуємо другий склад у цьому слові. А щоб легше було запам’ятати, просто згадуйте прізвище відомого українського письменника: ЖадАн – значить жадАний", – зазначила Багній.

Дивіться відео про те, як правильно казати - жадАний чи жАданий:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Раніше Ольга Багній пояснила, чому казати "відсутні документи" неправильно. Документи не можуть бути "відсутніми" – у такому разі потрібно використовувати зовсім інше слово.

Також раніше Ольга Багній розповіла, що таке калабаня. З об’єктом, який позначає це слово, стикався кожен із нас. Але не усі знають, що для його позначення можна використовувати кілька різних слів.

Вас також може зацікавити:

Джерело матеріала
loader
loader