Аж кишить мікробами: як часто треба змінювати губку для миття посуду
Аж кишить мікробами: як часто треба змінювати губку для миття посуду

Аж кишить мікробами: як часто треба змінювати губку для миття посуду

Губки для миття посуду є розсадниками бактерій, передає 24 Канал. Змінювати її треба кожного тижня. Завдяки такій заміні, ви зможете уникнути росту бактерій та підтримувати чистоту посуду.

Чому на губці накопичуються мікроби

Губки для посуду створюють ідеальне середовище для розмноження бактерій. Пориста структура та наявність залишків їжі створюють поверхню, яка сприятиме зростанню бактерій.

В одному дослідженні навіть йдеться про те, що на кухонних губках виявили наявність до 362 різних типів бактерій. Деякі з них рівні з бактеріями в зразках фекалій, тому губки обов’язково треба регулярно змінювати.

Губки треба міняти кожного тижня
Губки треба міняти кожного тижня / Фото Pexels

Чим небезпечна брудна губка

50% видів бактерій, які містяться на губках, належать до другої групи, відповідно є потенційно патогенними. До вразливої групи належать люди з ослабленою імунною системою (маленькі діти, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями).

Ідея відмити губку є поганою, оскільки навіть якщо кількість бактерій тимчасово знизиться, то хвороботворні мікроорганізми знову почнуть швидко розмножуватися.

Тому пам’ятайте про те, що губку треба часто змінювати, аби вона не стала розсадником бактерій. Вони є доволі доступними, тож їх легко можна замінювати щотижня, а ви будете впевнені в тому, що не миєте посуд "зоопарком мікробів".

Якщо губка виглядає як нова, але ви чуєте кислий запах – скоріш за все, її треба викидати. Кислість свідчить про появу на ній грибка чи плісняви. З’являється він через те, що тривалий час губка була мокрою та не віджатою.

Джерело матеріала
loader
loader