Про це повідомляє Здоров'я 24 з посиланням на DailyMail. Річ у тім, що у хлопчика аутизм, а тому він просто відмовляється їсти продукти певної текстури.
Підліток відмовлявся від будь-якої їжі окрім гамбургерів, картоплі фрі та пончиків. Втім згодом у нього почалися проблеми з очима. Він скаржився, що у нього "темніє в очах". За 6 тижнів від того, як з'явились перші симптомі, він вже не міг самостійно ходити, тому що постійно натикався на стіни, і пересувався за допомогою батьків.
Юного пацієнта госпіталізували до клініки, де медики пояснили його стан незбалансованим харчуванням. Відтоді йому прописали харчові добавки та порадили внести зміни в раціон харчування. Однак фахівці попереджають, що проблеми зі здоров'ям, виявлені на такій пізній стадії, можуть бути незворотними і призвести до незворотної втрати зору.
Розлад харчової поведінки
У хлопчика діагностували розлад уникнення/обмеження споживання їжі (ARFID) – це розлад харчової поведінки, на який різною мірою страждає близько половини дітей з аутизмом або один з 200 американців. Люди з цим розладом бмежують раціон через те, що певні колір, смак, консистенція чи запах їжі викликають у них тривогу.
Лікарі виявили, що внаслідок тривалого неправильного харчування у хлопчика атрофувався зоровий нерв. Втрата зору сталася через нестачу у раціоні вітамінів А, С і D, міді та цинку.
Вітамін А є ключовим компонентом родопсину, світлочутливого білка, що допомагає виробляти пігменти в сітківці ока, які допомагають бачити в місцях із слабким освітленням.
Мідь і цинк захищають клітини та структуру сітківки, а вітамін С допомагає захистити очі від пошкодження ультрафіолетом.