Коротко:
Призовну мобілізацію в Україні можуть на практиці скасувати. Для цього потрібно щоб Сили оборони України укомплектовувались на добровільній основі за контрактом. Про це в інтерв'ю "Зміст" заявив речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.
За словами посадовця, багато українців намагаються не помічати війну, вважаючи її "десь далеко".
"Збройні Сили України – вони міцні, "ми віримо в ЗСУ". І вони таким чином дистанціюються від ЗСУ. Тобто ЗСУ – вони міцні, вони все витримають, вони нас захистять, а ми тут поки що побудемо.
Він наголосив, що для них лише співробітники ТЦК є нагадуванням про те, що бойові дії тривають, і що для ЗСУ необхідне постійне поповнення. Проте багатьом людям не подобається думка про те, що вони можуть бути залучені до служби в армії.
"Чоловікам це неприємно, коли їм кажуть, що ЗСУ міцні, ти в них віриш, ти молодець, можливо донатиш навіть, але ти нам потрібен. Цього, що ти робиш, цього дуже мало", – сказав Істомін.
Керівник ТЦК також зауважив, що в Україні можна було б відмовитися від призовної мобілізації, але лише в разі, якщо кількість військовослужбовців за контрактом буде достатньою для покриття потреб Сил оборони.
"Щойно добровільно на контракт почне йти більше людей, ніж потрібно Силам оборони чи хоча б достатньо – призовну мобілізацію, можливо формально й буде оголошено продовження, але якщо Сили оборони будуть комплектуватися виключно за рахунок добровільно за контрактом – призовної мобілізації не буде", – додав Істомін.
Він також зазначив, що мобілізація в Україні охоплює різні верстви населення, і тому твердження про те, що діти депутатів не служать, не відповідає дійсності.
За його словами, серед тих, хто зараз мобілізується або підписує контракт, є багато людей, про яких мало відомо. Це можуть бути медійні особи та представники різних громадських організацій.
"Кажуть, депутати не воюють, сини депутатів… Воюють! Воюють і досить таки багато й досить добре", – пояснив Істомін.
ТЦК та СП
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки — орган військового управління України, що веде військовий облік та здійснює мобілізацію населення. Починаючи з 2022 року ТЦК та СП повністю замінили собою колишню систему військових комісаріатів, пише Вікіпедія.
Мобілізація в Україні - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, адвокатка та військовослужбовиця 92-ї окремої штурмової бригади Євгенія Закревськазаявила про необхідність вдосконалення системи ротації в Україні та активізації мобілізації, включно з призовом жінок.
Секретар РНБО Олександр Литвиненко повідомив, що до Сил оборони вже мобілізовано понад мільйон осіб, і планується залучити ще близько 160 тисяч.
В Офісі Президента України зазначили, що США чинять тиск на Володимира Зеленського з метою зниження мобілізаційного віку до 18 років, але така мобілізація вважається передчасною. Полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Петро Черник вважає, що оптимальним віком для мобілізаціїє 23 роки, коли чоловік уже має вищу освіту.