Експерти назвали найкращі продукти для мозку та гарного настрою
Експерти назвали найкращі продукти для мозку та гарного настрою

Експерти назвали найкращі продукти для мозку та гарного настрою

Вчені давно дослідили, що ментальне, психічне здоров’я та дієта пов’язані між собою через кишківник. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Певні продукти, деяка їжа можуть впливати на настрій, активізувати пам’ять, допомагати мозку працювати з максимальною ефективністю, зазначає професорка медичної школи Гарвардського університету, дієтологиня Ума Найду.

Адже виявлено, що 90-95% серотоніну, який регулює апетит, настрій і сон, виробляються саме в кишківнику. Якщо страждатиме кишківник, запалення може призвести до розвитку тривожності, розсіяності та навіть депресії. Тому дієтологиня пропонує додати до щоденного раціону такі шість продуктів, які максимально стимулюють і захищають мозок.

Спеції відомі своїми антиоксидантними властивостями, які допомагають мозку боротися зі шкідливими вільними радикалами, що руйнують наш організм на клітинному рівні.

А деякі з них, як-от куркума, впливають на настрій, повертають душевну рівновагу. Відомо, що активний інгредієнт куркуми – куркумін – знижує рівень стресових гормонів у крові та покращує настрій.

Ще одна спеція, яку рекомендує Найду – це шафран, який, згідно з дослідженнями, допомагає в разі глибокого депресивного розладув, не кажучи вже про те, що регулярне вживання шафрану сприяє захистує клітин від шкідливого впливу вільних радикалів.

Ферментовані продукти – це певні продукти з мікроорганізмами: дріжджами та бактеріями. Найвідоміший з них – натуральний йогурт з активними культурами. До ферментованих продуктів належать квашена капуста, комбуча (чайний гриб).

Їх об’єднує те, що вони є джерелами живих бактерій, які покращують роботу кишківника та зменшують рівень стресу. Ферментовані продукти також стимулюють мозок та його когнітивні функції, покращують пам’ять і настрій. Головне, щоб це були не оброблені продукти, в такому разі вони збережуть усі корисні властивості.

Горіхи містять корисні жири й олії, необхідні нашому мозку для нормального функціонування, необхідні вітаміни й мінерали, наприклад, селен. У волоських горіхах багато Омега-3 жирних кислот, які мають одну з найвищих концентрацій антиоксидантів.

Як свідчать дослідження, споживання волоських горіхів не лише покращує когнітивні функції мозку та короткочасну пам’ять, а й знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

“Я рекомендую щоденно вживати четвертину склянки горіхів як закуску або доповнення до салату чи овочевого гарніру, – рекомендує Ума Найду, – та поєднувати їх з молочними й кисломолочними продуктами, м’ясними стравами та десертами”.

Чорний шоколад є чудовим джерелом заліза, який захищає нейрони та допомагає контролювати синтез хімічних речовин, що впливає на настрій.

Дослідження 2019 року, проведене серед 13 000 дорослих, показало, що споживання темного шоколаду зменшує симптоми депресії. Люди, які регулярно його вживають, мають на 70% нижчий ризик розвитку депресивних симптомів.

Гіркий чорний шоколад з високою концентрацією какао знижує рівень стресу, зменшує запалення, підвищує настрій, покращує пам’ять та імунітет.

Джерелом гарного самопочуття є також авокадо. Воно містить необхідну кількість магнію і мононенасичених жирів, які важливі для правильного функціонування мозку. Як відомо, дефіцит магнію призводить до появи втоми, дратівливості, безсоння та навіть депресії.

Пацієнти, які отримували від 125 до 300 міліграмів магнію, показали швидше відновлення після депресивного розладу.

Шпинат і різні види капусти багаті на фолієву кислоту, залізо, кальцій та вітаміни E і K, а все це необхідно для мозку. Листові овочі й зелень є джерелом фолату – природної форми вітаміну B9, важливого елементу для утворення еритроцитів.

Серед корисної зелені дієтологиня назвала мангольд (буряк листовий) та листя кульбаби, які є чудовими джерелами фолієвої кислоти.



Перегляди: 0
Теги за темою
продукти
Джерело матеріала
loader
loader