Кількість глядачів телемарафону «Єдині новини» скоротилась до 47%, — дослідження USAID-Internews
Кількість глядачів телемарафону «Єдині новини» скоротилась до 47%, — дослідження USAID-Internews

Кількість глядачів телемарафону «Єдині новини» скоротилась до 47%, — дослідження USAID-Internews

Лише третина з тих, хто дивиться телемарафон, довіряють інформації, яку він надає.

Про існування національного телемарафону «Єдині новини» знають 86% українців. Однак дивляться його менше половини з них — 47%. Такі дані дослідження від USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році», яке було презентовано у Києві 7 листопада. У минулому році кількість глядачів «Єдиних новин» складала 54% від числа обізнаних про його існування. 

Майже кожний четвертий учасник дослідження зізнався, що раніше дивився телемарафон, але зараз припинив. Кількість глядачів телемарафону, які дивляться його кожного тижня, зменшилась до 37%. Ще 10 % споживають новини телемарафону кілька разів на місяць.

Серед обізнаних про телемарафон, свідчать результати дослідження, кожен третій довіряє новинам (30%), які в ньому транслюються, і близько половини оцінюють надану інформацію як оперативну (48%). Достовірність інформації, яку транслюють «Єдині новини», визнають 37% респондентів з числа тих, хто знає про існування телемарафону, точність та повноту — 35%. 

Причиною недовіри до телемарафону, стверджують автори дослідження, респонденти частіше за все називають саме необ'єктивність поданої інформації, уникнення критики та негативних новин, однобічний тон, який формує враження, що інформація подається без різних точок зору.

Також істотним недоліком, на думку респондентів, є відсутність незалежності — аудиторія схильна вважати, що новини, які там транслюються, схвалено або погоджено владою («Там інформація суб'єктивна, тому що за ними стоїть суб’єкт — влада»).

Загалом, респонденти схильні вважати, що цей формат вичерпав себе і необхідно дати можливість усім телевізійним каналам працювати незалежно, як це було до початку повномасштабної війни — це дасть можливість отримувати більш об’єктивну інформацію із різних джерел. Також доцільною, на думку аудиторії, могла б бути зміна формату телемарафону — відмова від цілодобового мовлення на користь коротких новинних випусків у сталі години.

При цьому респонденти не вважають, що телемарафон обмежує доступ до інформаційних програм інших телеканалів, адже більшість каналів бере участь у цьому форматі.

Дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році» було виконано дослідницькою компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews Network, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців щодо споживання медіа, виміряти їх довіру до медіа та вразливість до іноземних інформаційних маніпуляцій і втручань.

Під час дослідження було опитано 3 000 р респондентів у містах України з населенням 50 000+ у Київській, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській та Чернівецькій областях. Похибка вибірки не перевищує 2,5%. Були проведені очні інтерв'ю, а також фокус-групи та інтерв'ю з такими групами українців: мешканці невеликих населених пунктів, розташованих поблизу бойових дій; внутрішньо переміщені особи; військовослужбовці Збройних сил України; українці, які перебувають у Польщі, Німеччини, Чехії, Італії, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії, Ірландії, Нідерландів, Румунії та Болгарії; мешканці тимчасово окупованих територій та/або територій, де точаться активні бойові дії (Луганська, Донецька, Запорізька й Херсонська області).

Інтерв'ю та фокус-групи проводилися з травня до липня 2024 року.

Читайте також:

  • Європейська комісія розкритикувала телемарафон «Єдині новини»

  • Телемарафон, сюжети про жирафів та напад москітів. Як Мінкульт витрачає кошти на інформполітику

  • Отар Довженко: Теза, що припинення телемарафону спричинить хаос, демонструє страхи влади перед вільними медіа

  • Наталія Лигачова: Влада хоче компенсувати падіння довіри посиленням контролю за інформаційним простором

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
дослідження
Джерело матеріала
loader
loader