На жаль, більшість з нас забуває про правильний догляд за щіткою для волосся, а це негативно впливає на стан шкіри голови. Як часто потрібно мити гребінець і як це правильно робити – розбираємося.
Насамперед варто запам'ятати, що потрібно видаляти залишки волосся щоразу після використання гребінця або щітки. А ось мити цей предмет фахівці рекомендують не рідше одного разу на тиждень, хоча частота залежить від декількох важливих факторів.
Наприклад, власницям жирного типу волосся краще мити щітку хоча б двічі на тиждень. Це пояснюється тим, що на її поверхні накопичується більше шкірного сала.
Якщо ви часто використовуєте різноманітні засоби для укладання, вони також можуть накопичуватися на щітці, тому доведеться мити її частіше. Довкілля впливає не менше. Якщо ви перебуваєте в забрудненому місці, то пил може також осідати на гребінці, що потребує особливого догляду.
Пам'ятайте, що на щітці залишається не лише ваше волосся, а ще й омертвіла шкіра, частинки косметики, шкірне сало, бактерії та бруд, які негативно впливають на зовнішній вигляд волосся і стан шкіри голови. Якщо ви будете використовувати брудний гребінець чи щітку, це може призвести до проблем, з якими не завжди легко впоратися:
- швидке пожирніння волосся – зачіска втрачатиме свій об'єм, матиме менш свіжий вигляд, адже ви щоразу переноситимете шкірне сало на шкіру голови;
- закупорення пор – вони забиватимуться брудом, який накопичився на щітці, а це призведе до подразнень тіпояви лупи;
- погіршення стану волосся – воно буде ослаблене й ламке, зачіска втратить свій блиск і стане тьмяною;
- ризик розвитку інфекцій – на брудній щітці швидко розвиваються бактерії та грибки, які переноситимуться на шкіру голови.
Як правильно мити щітку для волосся
Хороша новина полягає в тому, що миття щітки – це доволі проста процедура. Вам не знадобляться спеціальні мийні засоби. Розчиніть кілька крапель шампуню у воді або додайте кілька ложок харчової соди та занурте гребінець або щітку на 10-15 хвилин. Якщо у вас дерев'яні засоби, тоді краще зменшити час до 5 хвилин.
Візьміть чисту м'яку щітку і вичистіть усі проміжки між щетинками. Після процедури промийте гребінець проточною водою.
Сушитися щітка має у вертикальному положенні або щетиною донизу, щоб волога не затримувалася всередині.