Можна зіпсувати до невпізнання: які речі не можна мити універсальним засобом
Можна зіпсувати до невпізнання: які речі не можна мити універсальним засобом

Можна зіпсувати до невпізнання: які речі не можна мити універсальним засобом

Для досягнення чистоти та збереження гарного стану поверхонь краще інколи звертатися до спеціалізованих засобів.

Про що йде мова:

Універсальний засіб для чищення є незамінним помічником у домашньому прибиранні, адже він дозволяє швидко та ефективно очищувати різні поверхні у домі — від кухні до ванної кімнати. Проте не всі типи поверхонь підходять для його використання, пояснюють експерти marthastewart.

Ба більше, прибирання може закінчитися навіть плачевно, адже неправильний засіб може призвести до небажаних наслідків, пише Главред.

Що варто уникати при використанні універсального засобу:

1. Електронні пристрої

Для телефонів, екранів та інших електронних пристроїв універсальні засоби можуть бути небезпечними, оскільки волога може проникнути всередину та спричинити довготривалу шкоду. Краще використовувати спеціальні сухі або злегка вологі серветки.

2. Дерев'яні поверхні

Дерево потребує обережного догляду. Універсальні засоби можуть пошкодити фінішне покриття та зробити деревину вразливою до забруднень і подряпин. Для таких поверхонь підійдуть спеціальні засоби для деревини або природні очищувачі, такі як оливкова олія для меблів чи мікрофібра з мильним розчином для підлоги.

3. Мармур та граніт

Натуральний камінь, такий як мармур і граніт, легко псується від кислотних речовин, які часто є в універсальних засобах. Щоб уникнути потускніння та зберегти поверхню гладенькою, для каменю краще використовувати простий розчин мила та мікрофібру.

Універсальний засіб для чищення
Універсальний засіб для чищення / Інфографіка: Главред

4. Скло та вікна

Універсальний засіб може залишати неприємні розводи та осад на скляних поверхнях. Спеціальні засоби для скла або розчини на основі білого оцту ефективно очищують вікна та дзеркала, залишаючи їх бездоганно чистими.

Що таке конденсат на вікнах?

Коли ми бачимо вологу, що осіла на склі вікон, це явище називається конденсатом. Поява конденсату пов'язана з фізичним явищем "точки роси". Так позначають температуру, до якої повинне охолонути повітря, щоб пара, що міститься в ньому, почала конденсуватися в росу. Можна сказати, що конденсат утворюється тоді, коли повітря більше не в змозі поглинати вологу. Він виникає в результаті різниці температур повітря всередині приміщення та холоднішого середовища. Тепле і вологе повітря в кімнаті контактує з холоднішим склом, при цьому відбувається конденсація вологи, яка краплями стікає з поверхні скла і рам вікон. Конденсат на вікнах може навіть призвести до утворення льоду, коли на вулиці стоїть морозна погода і металопластикові рами є містками для проникнення холоду.

5. М’які меблі

Використання універсального засобу для чищення плям на оббивці меблів може призвести до знебарвлення. Щоб уникнути світлих плям, для меблів краще використовувати засоби, призначені для тканин або м’який мийний розчин для точкового очищення.

6. Іграшки та предмети для домашніх тварин

Оскільки дитячі іграшки та миски для домашніх тварин мають прямий контакт із дітьми чи тваринами, універсальні засоби, які можуть містити шкідливі речовини, краще не використовувати для їхнього чищення. Підійдуть натуральні засоби або безпечні для харчових поверхонь.

7. Килими

Як і м’які меблі, килими не варто очищувати універсальними засобами, оскільки це може змінити їхній колір, а надмірне тертя здатне закріпити плями ще сильніше. Для чищення килимів можна використати саморобний розчин на основі оцту, соди та мийного засобу.

Інші корисні новини про прибирання

Також експерти розповідали, скільки разів на день можна запускати пральну машину, щоб вона не зламалася. Варто зважати, що надмірне навантаження може значно скоротити термін служби пристрою.

Окрім цього, прибиральниця ошелешила геніальним трюком, навіщо класти пакетик чаю в пилосос. Незвичайне використання пакетика чаю матиме приголомшливий ефект, про який знають одиниці.

Існують також 3 найкращі способи, як прибрати запах з мікрохвильової печі. Достатньо буде використати кілька інгредієнтів.

Чи не в кожного є така кухонна губка, яка використовується роками. Це може бути небезпечно, тому експерти пояснили,як часто її треба міняти та чому.

Ще більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader