Цукерберг не несе відповідальності у справах про залежність дітей від соцмереж, — рішення суду
Цукерберг не несе відповідальності у справах про залежність дітей від соцмереж, — рішення суду

Цукерберг не несе відповідальності у справах про залежність дітей від соцмереж, — рішення суду

Генеральний директор Meta Platforms Марк Цукерберг не несе особистої відповідальності у 25 позовах, які звинувачують компанію в тому, що вона сприяла залежності дітей від соціальних мереж.

Це постановив федеральний суддя, пише Reuters.

Суддя у штаті Каліфорнія відхилила звинувачення в тому, що Цукерберг особисто керував зусиллями Meta щодо приховування від дітей серйозних ризиків для психічного здоров'я, пов’язаних з використанням Facebook і Instagram. Позивачі називали мільярдера-засновника Meta «керівною силою» у цих зусиллях, заявляючи, що він ігнорував внутрішні попередження про ризики та публічно їх применшував.

Проте суддя зазначила, що у звинуваченнях бракує конкретних деталей про те, що саме зробив Цукерберг неправильно, і підкреслила, що «контроль над корпоративною діяльністю сам по собі недостатній» для встановлення особистої відповідальності. Її рішення не впливає на позови проти самої Meta.

Позови були подані згідно з законами 13 штатів США: Аризони, Колорадо, Коннектикуту, Джорджії, Мериленду, Нью-Йорка, Північної Кароліни, Огайо, Пенсильванії, Південної Кароліни, Техасу, Вірджинії та Вісконсину.

Представник позивачів Превін Воррен, партнер компанії Motley Rice, заявив, що його клієнти продовжать збирати докази, щоб «розкрити правду про те, як великі технологічні компанії свідомо ставили прибуток вище за безпеку наших дітей».

Ці 25 позовів є частиною кількох сотень, поданих дітьми, їхніми сім’ями та шкільними округами, які вимагають відшкодування збитків від Meta, Google (підрозділу Alphabet), TikTok (ByteDance) і Snapchat (Snap) через залежність від соціальних мереж. Подібні справи ведуть десятки генеральних прокурорів США, які пов’язують платформи з такими проблемами, як тривожність, депресія, безсоння та порушення освіти і повсякденного життя.

Нагадаємо, Австралія пропонує заборонити соціальні мережі для дітей до 16 років. 

Фото: Reuters.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Діти Суд Соцмережі
Джерело матеріала
loader
loader