Дніпровський райсуд Києва виправдав правоохоронців, яких обвинувачували у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою під час Революції Гідності 72-річного учасника Майдану Миколи Пасічника з Вінничини.
Про це повідомив журналіст Данило Мокрик у Фейсбуці.
За словами Мокрика,, відповідне рішення ухвалила суддя Інна Омельян.
«Сьогодні Дніпровський райсуд Києва в особі судді Інни Омельян повністю виправдав тих, хто у 2014 році переслідував і відправив побитим в СІЗО 72-річного учасника Революції Гідності Миколу Пасічника з Вінниччини. Це на той час заступниця прокурора Оболонського району Ілона Клюге, слідчий Віталій Матюша та прокурор Андрій Сайчук.
Микола Пасічник до вироку не дожив. Він помер у 2020 році у 78-річному віці.
Прокурор Андрій Сайчук помер у 2019 році.
Віталій Матюша продовжує працювати в поліції в Києві», - написав журналіст.
Микола Пасічник/Фото з ФБ Данила Мокрика
У коментарі Укрінформу прокурор у справах Майдану Іван Бабенко повідомив, що сторона обвинувачення не погоджується з цим вироком суду і оскаржить його в апеляційному суді. За його словами, за цей злочин також направлений до суду обвинувальний акт іще відносно двох співробітників міліції, які у суді давали завідомо неправдиві показання у справі Миколи Пасічника.
Водночас слідству поки не вдалося встановити міліціонерів, які затримували Пасічника із застосуванням насильства.
Прокурор нагадав, що Пасічник був незаконно затриманий 22 січня 2014 року в Києві, коли приїхав з Вінниччини на Майдан Незалежності для участі у Революції Гідності.
Миколу Пасічника затримали за нібито «організацію масових заворушень». Вже 25 січня його арештували на 2 місяці, а через кілька днів замінили йому запобіжний захід на домашній арешт. Згодом слідство у справі було завершене. Всі матеріали передали до Оболонського суду Києва.
Центр протидії корупції раніше повідомляв, що Оболонський райсуд рік не міг просто почати розгляд обвинувачення проти правоохоронців-фальсифікаторів «справи Пасічника». Суд кілька місяців розглядав відвід судді у справі, а самі засідання призначалися раз на місяць.
Микола Пасічник проживав у місті Ладижин на Вінниччині. Фото, де його із закривавленою головою ведуть силовики під час Революції Гідності, поширювали українські та закордонні медіа, які висвітлювали події Євромайдану.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.