"Ухилянти — це росіяни": Масі Найєм про українців, які не мобілізуються
"Ухилянти — це росіяни": Масі Найєм про українців, які не мобілізуються

"Ухилянти — це росіяни": Масі Найєм про українців, які не мобілізуються

Громадян у контексті мобілізації більше турбує доля власної родини, заявив адвокат та ексвійськовий Масі Найєм. За його словами, бійці також очікують на демобілізацію, оскільки вони не можуть просто піти з передової.

Серед українців є люди, які готові мобілізуватись до лав ЗСУ, а тих, хто ухиляється, можна назвати росіянами та забути. Причина, яка спиняє громадян під час мобілізації — це невизначеність, низький статус ветерана та проблеми для родин. Про ставлення до ухилянтів від призову та про економічне бронювання адвокат та ексвійськовий ЗСУ Масі Найєм розповів на YouTube-каналі "Інтерв'ю | ЛЮДИ | Каміла Грабчук".

Масі Найєм - про мобілізацію та ухилянтів див. з 38:56

Найєм торкнувся питання ухилення від мобілізації після того, як розповів про складне ставлення суспільства до ветеранів, поранених та їхніх родин. Команда юристів та активістів намагається підняти статус військових-ветеранів: щоб від них не відвертались на вулиці, щоб була система допомоги та догляду тощо. У цьому контексті згадав про ухилянтів. Адвокат заявив, що ухилянти — це спадок радянської системи: назвав їх росіянами і закликав про них забути.

"Я не кажу, що ухилянти це добре. Ухилянти — це погано, ухилянти — це росіяни, фактично. Давайте прирівняємо [до росіян] і забудемо про них", — сказав Найєм.

Після слів про втікачів від мобілізації адвокат та колишній боєць ЗСУ пояснив, що потрібно робити, щоб в армію йшли "здорові нормальні люди, які хочуть воювати". З його слів, їм заважає невизначеність — якщо цього не буде, то і страх смерті не зупинить.

"Є достатньо здорові нормальні люди, які хочуть воювати чесно. Їм потрібна визначеність, визначеність їм і їхнім родинам. Я до кінця життя буду вірити, що люди, насправді, не так сильно бояться смерті, скільки невизначеності щодо їх родин", — заявив він.

Крім того, Найєм згадав про проблему економічного бронювання. На його думку, важливо, щоб економіки працювала, але також важливо замінити людей на фронті.

"Там теж хлопці сидять і вони чекають, коли ви приймете рішення щодо того, щоб їх замінили, а просто піти вони теж не можуть", — сказав адвокат та ексвійськовий, який втратив око під час бойових дій.

Зазначимо, у вересні 2024 року військовий Станіслав Бунятов із позивним "Осман" розповів Фокусу, за яких умов в Україні стане можлива демобілізація бійців, які воюють третій рік поспіль. На його думку, це цілком можливо, оскільки є багато військовозобов'язаних, яких ще можуть мобілізувати в ЗСУ.

Нагадуємо, 12 листопада народна депутатка Юлія Яцик запропонувала ліквідувати терцентри комплектування, які займаються мобілізацією. 16 листопада президент України Володимир Зеленський прокоментував інформацію про нестачу людей на фронті та проблеми призову.

Теги за темою
війна Збройні сили України адвокат
Джерело матеріала
loader
loader