Чому дієти та марафони не допомагають схуднути
Чому дієти та марафони не допомагають схуднути

Чому дієти та марафони не допомагають схуднути

Наше тіло – це надзвичайно адаптивна система, яка прагне до стану балансу, і тому воно з труднощами позбувається від "зайвих" кілограм, пише 24 Канал з посиланням на Harvard Health Publishing.

Дієти, нав’язані ззовні, не сприяють формуванню навичок правильного харчування і не допомагають виробити нові звички. В результаті цього ми не розуміємо потреб свого організму і не знаємо, як правильно організувати свій раціон.

Чому дієти та марафони не працюють

Часто люди проходять знайомий шлях: дієта – зрив – повернення ваги – нова дієта. При цьому з кожною новою спробою знизити вагу стає все важче. Це пояснюється явищем, відомим як "метаболічна адаптація", коли під час схуднення втрачаються не лише жири, а й м’язова маса, що уповільнює обмін речовин.

Важливе зауваження: дієти можуть допомогти скинути вагу в короткостроковій перспективі, але з високою ймовірністю втрачені кілограми повернуться. Наприклад, марафони схуднення часто пов’язані з обмеженням їжі за групами або калорійністю, і в поєднанні з фізичними вправами це може дати помітні результати. Однак після завершення марафону люди повертаються до своїх звичних режимів, і вага, як правило, повертається.

На таких марафонах, які проводять відомі блогери, акцент робиться на візуальних змінах – фотографіях "до" і "після". Це створює хибне уявлення про те, що худа людина обов’язково здорова. При цьому інформація про довгострокові результати та утримання нової ваги через 1, 2 або 5 років залишається поза увагою.

Поширені міфи про дієти

Міф 1: Для зниження ваги необхідна сувора дієта, яка неминуче призводить до недоїдання і постійного відчуття голоду.

Факт: Чим суворіші дієтичні обмеження, тим складніше їх витримати. Це часто викликає зриви, що призводить до переїдання. І це не ваша вина: так працює людський організм.

Міф 2: Швидке зниження ваги завжди краще.

Факт: Навпаки, занадто швидке схуднення може бути небезпечним і призвести до різних проблем. Оптимальним темпом схуднення вважається 0,5 – 1 кг на тиждень, що становить до 1% від загальної маси тіла.

Суворі обмеження і швидке зниження ваги можуть стати причинами:

  • розвитку жовчнокам’яної хвороби;
  • дефіциту вітамінів і мінералів (що може призвести до ламкості нігтів, випадіння волосся, анемії, втоми та ослаблення імунної системи);
  • втрати ваги за рахунок води і м’язової маси, а не жиру;
  • високого ризику зривів, переїдань і повернення до колишньої ваги.
Джерело матеріала
loader