Згода США на застосування Україною ATACMS може змінити ситуацію на фронті - польський генерал
Згода США на застосування Україною ATACMS може змінити ситуацію на фронті - польський генерал

Згода США на застосування Україною ATACMS може змінити ситуацію на фронті - польський генерал

Згода Сполучених Штатів на застосування Україною далекобійних ракет ATACMS для завдання ударів по Росії може створити «зовсім іншу ситуацію на фронті» перед зимовою паузою, зокрема сповільнити наступальні дії росіян і змусити їх перегрупуватися.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив колишній командувач ракетних військ й артилерії Сухопутних військ ЗС Польщі Ярослав Крашевський.

«Нарешті це рішення прийнято: краще пізно, ніж ніколи. А це означає, що зараз росіянам потрібно буде перегруповуватися, тому що українці зможуть вражати ключові цілі ракетами ATACMSза 200 км від лінії зіткнення... Йдеться про елементи командних пунктів, аеродроми, бази, склади з боєприпасами, пальним, матеріально-технічними засобами, вузли зв'язку. Перед зимовою паузою на фронті складеться зовсім інша ситуація», – підкреслив Крашевський.

Він наголосив, що застосування українцями далекобійних ракет змусить росіян «зробити кроки, які сповільнять наступальні дії, які зараз ведуться».

За його словами, по-перше, цілі уражатимуться вглиб Росії. «По-друге, літаки злітатимуть з віддалених аеродромів, а значить, витрачатимуть більше пального, українці матимуть більше часу на підготовку своїх систем ППО. Сам факт того, що літаки використовуватимуть більше пального, означатиме, що вони зможуть брати менше ракет, прикріплених під крилами», – наголосив польський генерал.

Він додав, що це створює «низку сприятливих чинників для України», але зарано сприймати це як «різку зміну ситуації» на фронті, оскільки ключовими залишаються питання: скільки таких ракет Україна має зараз і скільки матиме їх найближчим часом.

На його думку, новий президент США Дональд Трамп у перспективі може скасувати це рішення чинного президента Джо Байдена, але тоді він припуститься «стратегічної помилки».

«У такому випадку це послабило би позицію Сполучених Штатів, а також значно погіршило би ситуацію України на фронті», – підкреслив Крашевський.

Раніше видання The New York Times із посиланням на американських чиновників повідомило, що президент США Джо Байден вперше дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії.

Коментуючи цю інформацію, Президент України Володимир Зеленський заявив, що удари не завдаються словами, "ракети самі за себе скажуть".

Теги за темою
війна США Зброя
Джерело матеріала
loader
loader