Суспільне підготувало проєкти, приурочені до 20-ї річниці Помаранчевої революції
Суспільне підготувало проєкти, приурочені до 20-ї річниці Помаранчевої революції

Суспільне підготувало проєкти, приурочені до 20-ї річниці Помаранчевої революції

Спецпроєкт «20-та річниця початку Помаранчевої революції» покажуть на Першому, «Суспільне Культура» та на місцевих каналах Суспільного, а документальний радіосеріал «Як ми дорослішали? Революції, які нас змінили» звучатиме в ефірі радіо «Культура».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

20 та 21 листопада о 20:55 на телеканалі «Суспільне Культура» та о 23:00 на Першому каналі та на місцевих каналах Суспільного відбудеться премʼєра проєкту, який розповідає про події 2004 року, коли Україна пережила протести на Майдані — «20-та річниця початку Помаранчевої революції». 

Ведучий проєкту Олександр Зінченко разом з гостями розмірковує, чому люди вийшли на Майдан, які цінності вони захищали та як події Помаранчевої революції вплинули на сучасну політичну й соціальну ситуацію не тільки в Україні, а й у Європі та світі. Гостями стали українські діячі, які були свідками й учасниками подій, такі як Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Оксана Забужко, Наталка Дмитрук, Віктор Ющенко.

Директор департаменту виробництва соціально впливового контенту та спеціальних проєктів Суспільного Володимир Ладижець розповів, що цього року вони розпочали підготовку до трисерійного фільму “Помаранчева епоха. Початок”.

 «Станом на зараз відзняли тільки п’ятьох спікерів, які увійшли до спецпроєкту цього року. Попереду ще багато роботи, адже розповісти про переломний момент у нашій країні, вклавши все у три години, — завдання із зірочкою. У нас на руках тонни матеріалів, які досі майже не використовувалися. Одним словом, попереду наших глядачів чекає цікава трилогія про історію, яка змінила світ», — говорить Володимир Ладижець.

 В ефірі радіо «Культура» пролунає трисерійний документальний радіосеріал «Як ми дорослішали? Революції, які нас змінили», що розповідає про три ключові революції сучасної України: Революцію на граніті, Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. Оповідачем проєкту став голос українських Майданів — Євген Нищук. Авторки радіодокументального серіалу: Юлія Чаплінська, Ана Море та Марина Люта. Кожна серія проєкту допоможе слухачам глибше зрозуміти, як ці революції сформували національну свідомість і культурну ідентичність України.

Продюсерка і співавторка проєкту Юлія Чаплінська розповіла, що слухачі почують про тисячолітню боротьбу українців за державність, право голосу та право вибору.

«Ми висвітлюємо три революції новітньої історії України, кожна з яких суттєво вплинула на формування і самоідентифікацію українців як нації. Кожен наступний Майдан збирав покоління і старших протестувальників, і тих, хто вперше виходив на вулиці своїх міст. Тож слухачам пропонується подорож у часі — від початку 1990-х до сьогодення — через особисті історії учасників цих подій та унікальні архівні аудіозаписи, що дозволяють відчути атмосферу тих часів», — зазначила Юлія Чаплінська.

Документальний радіосеріал «Як ми дорослішали? Революції, які нас змінили» лунатиме в ефірі радіо «Культура» 21 листопада: епізод про Революцію на граніті о 14:00, про Помаранчеву революцію о 16:00, та про Революцію Гідності — о 19:00.

Фото: Суспільне 

Читайте також
Меморандум про інформаційне партнерство підписали «Суспільне Культура» та «Музвар»
Аудиторія платформ «Суспільне Чернігів» збільшилась до 1 мільйона підписників
Суспільне презентувало проєкт «Чернігівське князівство. 1000 років»
Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне. Львів»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader