США запровадили санкції проти третього за величиною банку РФ та десятків російських фінансових установ
США запровадили санкції проти третього за величиною банку РФ та десятків російських фінансових установ

США запровадили санкції проти третього за величиною банку РФ та десятків російських фінансових установ

США запровадили санкції проти третього за величиною банку РФ та десятків російських фінансових установ 

Зокрема, йдеться про “Газпромбанк”, який до цього часу залишався поза санкціями.

Третій за величиною російський банк “Газпромбанк” і шість його дочірніх компаній, які працюють за межами РФ, потрапили під санкції США — крок, покликаний послабити можливості Росії ухилятися від низки обмежень, запроваджених з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, повідомляє ABC News.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що санкції, спрямовані проти найбільшого російського банку серед тих, які до цього часу не потрапляли під санкції, ще більше “ускладнять для Кремля можливість ухилятися від американських санкцій, фінансувати й оснащувати свою армію”.

Крім того, під нові санкції потрапили понад 50 російських банків, що мають міжнародні зв'язки, 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 чиновників з фінансової сфери, зокрема, з Центробанку РФ.

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США “залишаються відданими тому, аби поставити Україну на якомога сильнішу позицію, і продовжуватимуть вживати всіх можливих заходів для цього - від збільшення допомоги у сфері безпеки до запровадження і повного дотримання санкцій та інших обмежень проти російської воєнної машини”.

Серед іншого, санкції позбавляють людей і фірми, які потрапляють під обмеження, доступу до будь-якого майна або фінансових активів у США, і перешкоджають американським компаніям і громадянам вести з ними бізнес.

Раніше санкції проти “Газпромбанку” запровадили Канада та Велика Британія.

Мінфін США назвав “Газпромбанк” засобом, через який Росія фінансує свою армію для продовження військових дій проти України, використовуючи банк для виплат солдатам і компенсацій сім'ям загиблих військових.

“Газпромбанк” також відіграв важливу роль у збереженні поставок російського газу до Європи, обробляючи платежі від іноземних клієнтів.

Попередні раунди санкцій не торкнулися російського газу, оскільки європейська економіка була дуже залежною від нього, втім зараз Європа менше залежить від газу з РФ. Європейські уряди шукають альтернативні поставки.

Водночас деякі європейські країни продовжують покладатися на російський газ. Як писали росЗМІ з посиланням на представника МЗС Угорщини, запроваджені проти “Газпромбанку” санкції не завадять Будапешту "забезпечувати надійне енергопостачання”. В угорському МЗС заявили, що вивчають нові американські санкції та готові за необхідності проконсультуватися з "Газпромом" щодо подальших поставок газу з РФ. Наслідки нових санкцій вивчає і Словаччина, яка також продовжує експортувати газ із Росії, повідомляє DW.

Про необхідність запровадження Україною санкцій на транзит нафти та газу російського походження розповідали Михайло Гончар та Сергій Макогон у статті “Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України. Настав час це зупинити”.

Такі санкції дали б не лише можливість зменшити експортні доходи росіян на 12 млрд доларів щорічно, а й стали б потужним сигналом для партнерів у ЄС, які активно обговорюють питання включення до наступного пакета санкцій також імпорту російського СПГ, кажуть експерти.

Джерело матеріала
loader
loader