Менопауза – це завершення менструальних циклів, яке зазвичай відбувається у віці між 45 і 55 роками. Цей природний процес пов'язаний зі згасанням фолікулярної функції яєчників, що призводить до припинення дозрівання яйцеклітин і зниження рівня естрогену в крові, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Lancet.
Кому потрібно пройти тест на менопаузу
Тест на менопаузу може бути корисним для жінок, які підозрюють зміни у репродуктивній функції. Наприклад, якщо вагітність не настає або виникають такі незвичні симптоми:
- нерегулярні менструації;
- сухість у піхві;
- припливи жару;
- відчуття ознобу;
- нічна пітливість;
- проблеми зі сном;
- мінливий настрій;
- зниження статевого потягу;
- збільшення маси тіла;
- ламкість і стоншення волосся;
- суха шкіра;
- втрата пружності грудей.
Підготовка до аналізу на менопаузу
Зазвичай немає суворих рекомендацій щодо підготовки до тесту на менопаузу, особливо якщо його проводять у домашніх умовах. Проте важливо обговорити процедуру з лікарем, поділитися своїми симптомами та змінами в стані здоров’я, а також відповісти на запитання про медичну історію, прийняті ліки або методи контрацепції.
Якщо лікар призначає аналіз крові для визначення менопаузи, можуть бути надані такі рекомендації:
- Здати кров натщесерце.
- Уникати приймання гормональних препаратів за добу до аналізу.
- Обмежити фізичне та емоційне навантаження.
- Не курити протягом кількох годин перед тестуванням.
Як відбувається аналіз на менопаузу
Визначити, чи настала менопауза, можна двома методами – через аналіз сечі або крові. Обидва методи ґрунтуються на аналізі рівня естрадіолу та фолікостимулювального гормону (ФСГ).
Тест потрібно проводити, якщо є незвичні симптоми. Рекомендується виконувати його в перший тиждень менструального циклу. Через тиждень після першого аналізу потрібно повторити тест. Якщо менструації стали нерегулярними, тестування можна проводити в будь-який день.