Путін не повинен перемогти у війні проти України - Меркель
Путін не повинен перемогти у війні проти України - Меркель

Путін не повинен перемогти у війні проти України - Меркель

Партнери мають допомагати Україні захистити свій суверенітет і не дати Росії здобути перемогу в її війні.

Про це заявила ексканцлерка ФРН Ангела Меркель під час презентації своїх мемуарів ввечері 26 листопада у Німецькому театрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія не має перемогти в війні… В наших інтересах, щоби Україна була незалежною країною», - підкреслила колишня глава уряду ФРН.

Вона переконана, що напад на Україну був з боку Путіна «фатальною помилкою».

При цьому вона застерегла від недооцінки Путіна, адже це також було б помилкою. Путін, навіть якщо він переоцінив свої можливості на початку війни, є рішучим у своїй жорстокості, вважає Меркель.

Вона розповіла у своїх мемуарах, як 30 листопада 2021 року вона востаннє взяла участь у саміті G7 в Римі, нинішній канцлер Олаф Шольц як міністр фінансів супроводжував її. Тоді президент США Джо Байден звернув увагу німецьких політиків на те, що Росія знову посилила скупчення своїх військ на кордоні з Україною. Путін не був фізично присутній на саміті через пандемію, він під'єднався онлайн, тому не було можливості обговорити ситуацію з ним під час зустрічі. З тої ж причини не вдалося поговорити й з головою КНР, який має вплив на Володимира Путіна. Бачення ситуації з боку західних держав і країн, що розвиваються, сильно відрізнялося, обміну думками заважала пандемія, згадує Меркель.

«В тіні пандемії змінилася зовнішня політика: там, де ми не змогли зустрічатися, ми віддалилися, не змогли знайти нові компроміси», - зачитала вона уривок з книги.

«Напад Путіна на Україну 24 лютого 2022 року фундаментально змінив ситуацію не лише для України, але й для нас, членів НАТО, особливо європейських. У наших власних інтересах, не лише України, щоби Росія не перемогла в цій війні», - написала ексканцлерка.

Вона заявила на презентації, що завжди намагалась запобігти війні, вона вважає, що цій меті завадила великою мірою пандемія.

Меркель наголошує на необхідності паралельно з наданням допомоги Україні думати над дипломатичними рішення, бути готовими до дипломатичних ініціатив.

«Вони мають бути добре пророблені, щоби були представлені в правильний момент. Коли настане такий момент – має вирішувати не одна Україна, але виключно з тими, хто її підтримує… Тоді відбудеться те, чого ми хочемо – щоби Росія не одержала перемоги, а Україна мала мирне майбутнє як суверенна держава», - йдеться у книзі.

Особливо на тлі зміни адміністрації США європейці повинні мати уявлення, що є реалістичним, що є прийнятним або неприйнятним, додала вона під час презентації.

Меркель під час презентації не погодилася з доріканням на те, що саме її заперечення надати Україні ПДЧ на саміті НАТО у 2008 році мало наслідком атаку Росії на Україну.

«Я бачу це по-іншому… Багато хто, можливо, сподівався, що це мало б стримуючий ефект,… я так не думала, тому голосувала проти… Я думаю, що рішення 2008 року не надати Україні статус кандидата було правильним… Це не був «абсурдний страх», це було побоювання за безпеку України», - заявила Меркель і нагадала, що тоді це була зовсім інша Україна, в якій більша частина населення само було проти членства в Альянсі. До того ж багаторічний шлях до повноцінного членства не давав би надійного захисту від Альянсу, а Путін не залишив би цей крок без відповіді.

Меркель також зазначила, що завжди вважала за правильне, щоби Україна спочатку стала членом ЄС, а вже потім НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, Ангела Меркель пообіцяла презентувати автобіографічну книжку «Свобода. Спогади 1954 – 2021» наприкінці листопада.

Теги за темою
Володимир Путін Німеччина Ангела Меркель
Джерело матеріала
loader
loader