Формула миру, запропонована Україною та відповідає вимогам міжнародного права, виключає будь-які компроміси щодо територій та відтермінування вступу в НАТО.
Про це йшлося на зустрічі представників групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною Верховної Ради України з головним радником президента Туреччини Ялчином Топчу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Туреччина продовжує непохитно підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України, включно з Кримом, докладає зусиль та виступає за досягнення справедливого тривалого миру. Туреччина продовжує докладати зусиль задля спільної користі людства та спільного майбутнього, в якому не буде геноцидів, окупацій, війн, вбивств та переслідувань, де пануватиме справедливий мир», - сказав Ялчин Топчу.
Головний радник президентаТуреччини нагадав про події Голодомору 1932-33 років, який вже визнаний геноцидом українського народу багатьма країнами світу.
«Ми відзначаємо 91-ті роковини жахливої трагедії, яку спричинила радянська Росія проти українського народу, створюючи штучний голод, вбиваючи цивільне населення України. Вшановую пам'ять жертв Голодомору, пам'ять захисників України, які загинули внаслідок російської агресії» - сказав Ялчин Топчу.
У ході зустрічі йшлося про Формулу миру, запропоновану Україною, шляхи та її реалізації.
«Україна прагне досягнення миру, умови якого викладені у Формулі миру. Досягнення миру шляхом компромісів щодо територіальної цілісності України є неприйнятним, не для цього йде боротьба, і ми втрачаємо наших героїв. Також категорично не прийнятним є призупинення заявки України на членство в НАТО чи інші компроміси, які суперечать інтересам України», - сказав лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.
Радник президента Туреччини запевнив у тому, що зусилля Туреччини щодо припинення війни жодним чином не мають на меті замороження конфлікту чи рішень, що можуть стосуватися порушення територіальної цілісності України.
Як повідомляв Укрінформ, в Анкарі відбулася зустріч парламентських груп дружби України та Туреччині, на якій зокрема йшлося про підтримки України Туреччиною, двосторонню співпрацю, забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні, припинення війни з Росією, встановлення справедливого та сталого миру.