/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa972387f9178b4c2471f25b1a07be74c.jpg)
Молочні продукти дорожчають: чому ціни ростуть і як це впливає на покупців
В Україні молочні продукти дорожчають, і це, в першу чергу, пов’язано з тим, що зросли ціни на молоко та витрати на виробництво. Через це ціни на молоко, кефір, сметану, йогурти та сири продовжують зростати, і в супермаркетах ми бачимо все дорожчі продукти. Про це повідомляє Асоціація виробників молока.
Так, наприклад, станом на 3 грудня 2024 року пастеризоване молоко з жирністю 2,5% подорожчало на 8% за місяць і стало на 22% дорожчим, ніж минулого року. Кефір також став дорожчим на 4,6% порівняно з жовтнем і на 23% більше, ніж торік. Сметана, йогурти, а також сири (як кисломолочні, так і тверді) не відстають — вони теж подорожчали на кілька відсотків.
Основною причиною такого зростання є дефіцит молока, адже через скорочення кількості корів і зменшення виробництва молокозаводи почали платити більше за сировину. А ще, через зростання вартості транспортування та зберігання, ціни на молочні продукти не можуть не підвищуватися.
Ціни на молочні продукти почали рости не тільки через підвищення витрат на виробництво, але й через загальну інфляцію в країні. Люди з меншими доходами змушені менше купувати молочних продуктів, тому і попит знизився. Заводи відправляють менше продукції на ринок, бо її просто не купують.
Проте є надія на стабілізацію. Якщо попит далі буде падати, ціни на молочні продукти можуть зменшитися в середині грудня. Але поки що очікувати на значне зниження вартості не варто, і, ймовірно, молоко та інші молочні продукти ще трохи подорожчають.
Крім того, Знай.ua повідомляв, ціни набирають висоту: як подорожчала улюблена "молочка" українців

