Державний секретар США Ентоні Блінкен під час пленарної сесії Ради міністрів ОБСЄ на Мальті розповів, що очільник МЗС Росії Сергій Лавров на засіданні поширював «цунамі дезінформації», при цьому не проявивши ввічливості вислухати інших міністрів. Про це повідомив Укрінформ.
«Я шкодую, що наш колега, Лавров, залишив залу, не проявивши ввічливості вислухати нас так, як ми вислухали його. Звісно, наш російський колега дуже майстерно занурює слухачів у цунамі дезінформації. Я не стану детально аналізувати все, що він сказав, але відзначу лише два моменти», — відреагував Блінкен.
Зокрема, він згадав слова Лаврова про «неподільність безпеки», зазначивши, що вона «не повинна бути односторонньою вулицею, корисною для Росії, але не для України».
«Давайте не будемо обманювати себе і не дозволяти йому чи комусь іншому вводити нас в оману. Це — не про безпеку Росії й ніколи не було про неї. Це — про імперський проєкт Путіна стерти Україну з мапи», — зауважив держсекретар США.
Ентоні Блінкен нагадав, що ще у 2008 році на саміті НАТО російський диктатор Володимир Путін говорив, що Україна не є державою, а у 2014 році стверджував, що росіяни і українці нібито є одним народом. Вже у 2021 році Путін знову відкинув ідею окремішності української нації, а кілька місяців тому знову називав Україну «штучною державою». Американський посадовець наголосив, що цьому потрібно рішуче протистояти.
Окрім цього, він прокоментував слова Лаврова про право кожної країни-члена робити власний вибір.
«Це — саме те, про що йдеться: суверенне право України та українського народу робити свій власний вибір щодо майбутнього, а не дозволяти, щоб цей вибір робився в Москві та за неї», — сказав Блінкен.
На тлі цього «Репортери без кордонів» закликали країни-члени ОБСЄ вимагати безумовного звільнення щонайменше 38 журналістів, зокрема 19 українців, незаконно затриманих Росією. Організація також вважає, що учасники ОБСЄ повинні вимагати від Сергія Лаврова надати точну та оновлену інформацію міжнародним органам і сім’ям про місцезнаходження та стан здоров’я ув’язнених медійників.
Фото: сайт Держдепартаменту США
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.