Три українських АЕС майже повністю відновили виробництво електроенергії - МАГАТЕ
Три українських АЕС майже повністю відновили виробництво електроенергії - МАГАТЕ

Три українських АЕС майже повністю відновили виробництво електроенергії - МАГАТЕ

Три діючі атомні електростанції – Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська – відновили майже повністю виробництво електроенергії після різкого скорочення потужностей минулого тижня як запобіжного кроку через поновлення російських атак на енергосистему країни.

Як передає Укрінформ, про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.

"Стабільна електромережа, яка забезпечує надійне електропостачання за межами майданчика, має важливе значення для забезпечення ядерної безпеки діючих АЕС України, які є критично важливими для виробництва електроенергії, необхідної країні, особливо впродовж холодних зимових місяців. Оператори продемонстрували значну стійкість під час та після останнього періоду нестабільності енергосистеми, що дозволило цим станціям підтримувати ядерну безпеку та виробляти електроенергію після скорочення виробництва минулого тижня", - сказав Гроссі.

Згідно з МАГАТЕ, наразі на Хмельницькій, Рівненській та Південноукраїнській АЕС працюють вісім з дев’яти реакторів, один перебуває в стані зупинки. Проте, деякі лінії електропередач за межами майданчика, які станції використовують як для отримання, так і для передачі електроенергії, залишаються відключеними.

За словами Гроссі, агентство продовжуватиме "уважно стежити за розвитком подій, в тому числі шляхом подальших візитів експертів на електричні підстанції, від яких залежать АЕС". "Вкотре закликаю до максимальної стриманості, аби не допустити жодних дій, що впливають на зовнішнє енергопостачання та ядерну безпеку", - сказав він.

У МАГАТЕ також повідомили, що ядерна та фізична ядерна безпека на усіх трьох підконтрольних уряду України АЕС підтримується на належному рівні.

Як повідомляв Укрінформ, найбільша АЕС України – Запорізька – не виробляє електроенергію вже понад два роки. Всі шість енергоблоків перебувають у стані холодної зупинки, але все ще потребують зовнішнього електроживлення для охолодження реакторів та інших важливих функцій ядерної та фізичної ядерної безпеки.

Фото: energoatom.com.ua

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader