День бабака, що лякає: психолог розповів про те, що означають спогади про "минуле життя"
День бабака, що лякає: психолог розповів про те, що означають спогади про "минуле життя"

День бабака, що лякає: психолог розповів про те, що означають спогади про "минуле життя"

Люди, які згадують про те, ким вони були у своїх "минулих життях", уже неодноразово заявляли про себе на весь світ, і науковці досі не можуть одноголосно поставити вердикт цьому феномену. Однак з точки зору психології, цей момент трохи більше вивчений.

Дослідження спогадів про минулі життя привертають увагу найрізноманітніших людей — від учених і психологів до спіритуалістів і обивателів. Ці феномени, що визначаються як переживання, коли людина сприймає себе людиною з іншого часу або іншого життя, найчастіше розповідають маленькі діти віком від 2 до 5 років. Вони часто описують складні деталі імен, місць і подій, викликаючи цікавість до природи пам'яті та свідомості і приховують за собою цікаві нюанси з точки зору психології, пише Forbes.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Дослідження вже не раз показують цікаві закономірності серед цих спогадів, розповідає психолог Марк Треверс. Так, у дослідженні, проведеному 2021 року в журналі Explore, зазначається, що такі спогади зникають до 9 років. Зазвичай діти згадують насильницькі або незвичайні смерті в попередньому житті, і приблизно 20% згадують про період "перерви" між життями, до того ж "відродження" відбувається приблизно через 16 місяців після смерті, каже психолог.

Важливо Стосунки, які переживуть багато: психолог розповів про важливість компромісів у парах

Цікаво, що дехто пов'язує теперішні фобії або фізичні особливості, як-от родимі плями, з досвідом минулих життів. Випадки ксеноглосії, коли діти говорять незнайомою мовою, ще більше розкривають ці феномени. Навколосмертні переживання також перетинаються зі спогадами про минулі життя. Серед відомих випадків — Аніта Мурджані, яка під час коми стверджувала, що була свідком сцен, які наштовхують на думку про минуле життя.

Аналогічним чином Девід Мокін описав яскраві спогади про загибель в авіакатастрофі під час Другої світової війни, які пізніше були підтверджені історичними подробицями. Психологічні ж дослідження показують, що у дітей, які розповідають про такі спогади, вищі показники дисоціації та схильності до денних марень, при цьому рівень сугестивності не підвищений. Дорослі люди з такими спогадами часто ведуть здорове і продуктивне життя, хоча деякі з них стикаються з такими проблемами, як глузування з боку суспільства або невирішені фобії, пов'язані з враженнями про минуле життя, пояснює Треверс.

Цікаво, що багато хто знаходить розраду в цих спогадах, підтверджуючи віру в реінкарнацію і таким чином послаблюючи тривоги, пов'язані зі смертю. Хоча науковий консенсус, як і раніше, розділений, від теорій криптомнезії до духовних пояснень, феномен, безсумнівно, впливає на культурні та індивідуальні погляди на життя, смерть і безперервність мільйонів людей. Ця загадка донині стимулює дослідження і філософські дискусії, кидаючи виклик традиційним уявленням про людську психіку та її межі.

Раніше Фокус писав про те, що вчені навчилися генерувати нові нейрони в мозку за допомогою стовбурових клітин. Виявивши важливість клітинного метаболізму в нейрогенезі, дослідники змогли збільшити кількість нейронів у мозку дорослих і літніх мишей.

Також Фокус писав що, вчені виявили механізм у мозку, що дозволяє розуміти складні ре чення та інші мови. Новаторське дослідження пролило світло на те, як дві мережі мозку працюють разом для розшифровки складних речень, прокладаючи шлях до кращого розуміння засвоєння мови. Його дані можуть бути використані для боротьби з дислексією.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader