Зеленський розказав генсеку НАТО, що вдячний за рішучість Трампа, "яка може допомогти"
Зеленський розказав генсеку НАТО, що вдячний за рішучість Трампа, "яка може допомогти"

Зеленський розказав генсеку НАТО, що вдячний за рішучість Трампа, "яка може допомогти"

Президент Володимир Зеленський провів розмову з генсеком НАТО Марком Рютте, у якій обговорив нещодавні контакти з обраним президентом США Дональдом Трампом і президентом Франції Емманюелем Макроном у Парижі.

Про це Зеленський написав у соцмережі Х (Twitter), повідомляє "Європейська правда".

Зеленський підкреслив генсеку НАТО, що "вдячний за рішучість Президента Трампа, і це саме те, що може допомогти".

"Ми хочемо зараз надати якомога більше деталей нашим партнерам, щоб забезпечити встановлення тривалого й надійного миру шляхом ухвалення рішень, що працюватимуть у довгостроковій перспективі", – наголосив президент.

Він додав, що цінує позицію президента Макрона, яка збігається з позицією інших європейських лідерів щодо спільної мети – зробити Європу сильнішою, підготовленішою до самозахисту й краще оснащеною, здатною гарантувати безпеку своїх народів.

"Європі потрібна чітка та єдина позиція, яка буде вигідна всім", – заявив він.

Зеленський повідомив про координацію позицій напередодні майбутніх зустрічей і переговорів у грудні цього року зі спільною метою – "зробити можливим реальне й справедливе припинення російської агресії вже наступного року".

Напередодні в ОП повідомляли, що Україна наразі формує перелік міжнародних партнерів, які увійдуть до робочої групи для посилення її оборони та формування спільної позиції стосовно дипломатичного завершення війни.

Україна має намір у грудні провести зустріч кількох країн "для координації, вироблення спільної позиції" та гарантування того, що Україна буде сильною "за будь-якого розвитку подій – як на переговорах, так і на полі бою".

Напередодні під час візиту до Києва лідер головної опозиційної партії Німеччини ХДС Фрідріх Мерц висунув пропозицію утворити контактну групу з Німеччини, Франції, Польщі та Великої Британії, щоб вони обмінялися думками щодо завершення війни в Україні, й "таким чином розвивати разом із Сполученими Штатами загальне бачення".

Джерело матеріала
loader
loader