Як повідомляє пресслужба НОК, захід був організований газетою «Юридична практика» у співпраці з Національним олімпійським комітетом України. Він об’єднав представників спортивної спільноти, провідних юристів та правників країни, передає Укрінформ.
На відкритті заходу президент НОК України Вадим Гутцайт підкреслив важливість юридичної підтримки спортсменів: «Сьогодні спортивна галузь - це не просто про виступи атлета, це про його захист, коли є проблеми з допінгом або контрактами. Ми бачимо багато випадків, коли спортсмени не знають до кого звертатися, коли виникають проблеми у федераціях. НОК України відновив арбітражний суд. Це, на мою думку, одне із найкращих рішень за час моєї роботи».
Конференція була розділена на чотири панельні дискусії, на яких детально розглядалися питання проблематики розвитку спортивного права та його практичного застосування в Україні.
Під час участі у першій панельній дискусії президент НОК України зазначив: «Нам потрібно не зупинятися, а працювати, щоб росіяни та білоруси не були й надалі допущені до міжнародних змагань. Це складно. Ми ж розуміємо, скільки країн підтримують нас особисто. Вони висловлюють слова підтримки, але водночас не демонструють ніяких конкретних дій. А є країни, де є конкретні дії. Це постійна робота в юридичному плані всіх гілок спортивної дипломатії, спортивної влади».
На конференції також обговорювалося питання перезавантаження Спортивного арбітражного суду, особливості футбольного правосуддя та нові дисциплінарні правила УАФ. Юристи акцентували увагу на ефективному вирішенні конфліктів, особливо в антидопінгових справах.
Окрім президента НОК України у конференції взяли участь віцепрезидент НОК України Олексій Дніпров, член НОК України, голова Спортивного арбітражного суду при НОК України Михайло Ілляшев, голова Комісії атлетів НОК України Георгій Зантарая, дворазова олімпійська чемпіонка та багаторазова призерка Олімпійських ігор, член НОК України Ольга Харлан, начальник юридичного відділу НОК, заслужений юрист України Дмитро Задорожній та інші.
Учасники дійшли згоди, що лише завдяки тісній співпраці атлетів, державних структур, федерацій та юридичних фахівців український спорт зможе успішно подолати сучасні виклики та гідно представляти країну на міжнародній арені.
Фото: pravo.ua.