Блінкен оцінив, чи могло Путіна спонукати до війни виведення військ США з Афганістану
Блінкен оцінив, чи могло Путіна спонукати до війни виведення військ США з Афганістану

Блінкен оцінив, чи могло Путіна спонукати до війни виведення військ США з Афганістану

Держсекретар відповів на репліки законодавців про те, що невдалий вихід з Афганістану проявив слабкість США і це спонукало Росію до більшої агресії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заперечив, що виведення американських військ з Афганістану могло спонукати президента Росії Володимира Путіна розпочати повномасштабну війну проти України.

Про це Блінкен заявив під час слухань у Конгресі, повідомляє "Укрінформ".

Держсекретар відповів на запитання про те, чи вбачає він зв’язок між вторгненням Путіна до України та виведенням американських військ з Афганістану.

"Ні. Навпаки, я думаю, що наші супротивники, включно з Росією, були би раді, якби ми залишилися в Афганістані ще на 20 років", – сказав Блінкен.

Він додав, що Путін здійснив своє перше вторгнення до України ще 2014 року, коли в Афганістані ще були війська США. А після повномасштабного російського вторгнення 2022 року американська адміністрація мала змогу краще координувати відповідь, бо не була прив’язана до війни в Афганістані.

Держсекретар відповів на репліки інших законодавців про те, що, мовляв, невдалий вихід з Афганістану проявив слабкість США і це спонукало Росію до більшої агресії. У цьому контексті Блінкен наголосив, що зараз Штати разом із союзниками та партнерами сильні як ніколи.

"Сьогодні НАТО є сильнішим завдяки лідерству президента Байдена", – сказав держсекретар США, додавши, що Альянс розширився і в нього стало більше ресурсів.

До слова, раніше військова кореспондентка Катрін Айґендорф заявляла, що Путін вирішив почати повномасштабну війну проти України після виходу військ США з Афганістану.

Читацте також:

  • Коли Путін ухвалив рішення про повномасштабне вторгнення та як хотів поділити Україну — ЗМІ
  • "Їм однаково кінець": що могло завадити РФ напасти на Україну – Болтон відповів
  • "Афганістану 2.0 не буде": чого очікувати Україні від президентства Трампа
Джерело матеріала
loader
loader