Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він негативно ставиться до зниження мобілізаційного віку в Україні. Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".
- Я до цього (зниження мобілізаційного віку до 18 років – УП) ставлюсь негативно. Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку – від 30 до 45 років. Це – найбільш ефективна категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати, - заявив Лубінець.
За його словами, на сьогоднішній день він отримав майже 4 тисячі звернень стосовно дій представників ТЦК та СП, які громадяни України вважають неправомірними, лише за поточний рік. Крім того, Закарпаття є регіоном, де фіксується найбільша кількість таких звернень.
- На мій погляд, все залежить від обласного керівника ТЦК, наскільки це професійна людина, чи змогла вона побудувати роботу так, щоб і мобілізація проводилась, і права людини не порушувались, а якщо таке трапляється, то щоб максимально швидко такі ситуації вирішувались. Було окреме моє спілкування з керівництвом Міноборони. Були зроблені висновки, міністр реагує на наші звернення, на наші подання, - додав він.
- 16 грудня віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що усіх мобілізованих мають забезпечити зброєю, тому питання щодо зменшення вікового порогу для мобілізації наразі не розглядається.
- 10 грудня президент Володимир Зеленський, коментуючи чутки про можливе зниження призовного віку, заявив, що Україна має зосередитися на підготовці особового складу та оснащенні існуючих бригад технікою для її ефективного використання, а не компенсувати нестачу обладнання та навчання за рахунок молодого віку солдатів.
- 5 грудня радник президента України Дмитро Литвин заявляв, що ніякої мобілізації 18-річних в Україні не готується.