Про це кореспонденту Укрінформу повідомив керівник відділу туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської ОВА Віталій Передерко.
«Ми цього року почали моніторинг доступності туристичних об’єктів. В Івано-Франківському районі ми оглянули більше пів сотні таких об’єктів, а це – готелі, ресторани, кав’ярні, музеї, атракції, будинки культури, народні доми. Ситуація погана. В Івано-Франківському районі є щонайбільше 10 туристичних об’єктів, які є доступними - з пандусами, з входами і можливістю потрапити всередину. Також є два об’єкти з санітарними вузлами, які облаштовані для людей з інвалідністю», - зазначив Передерко.
Він зауважив, що, за результатами цього моніторингу, керівники громад Івано-Франківського району отримали рекомендації, як покращити ситуацію з доступністю для людей з обмеженими можливостями.
За словами Передерка, серед доступних для людей з інвалідністю в Івано-Франківському районі є Музей історії Давнього Галича, Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі, Храм Святого Пантелеймона, які входять до складу Національного заповідника «Давній Галич» , Святодухівська церква у Рогатині, яка є у списку світової спадщини ЮНЕСКО, Паломницький центр «Духова Криниця» у селищі Єзупіль та інші.
Наступного року фахівці мають намір продовжити моніторинг туристичних об’єктів у інших районах Прикарпаття.
Як повідомляло агентство, в Україні запрацював чатбот для пошуку безбар’єрних локацій.
Фото ілюстративне