Російський правитель Володимир Путін хибно характеризує економіку Росії як «стабільну», тоді як реальні показники свідчать про протилежне. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Нещодавно Путін визнав, що інфляція в країні сягнула 9,2–9,3%. Утім, замість розв'язання проблем, очільник Кремля звинувачує Центральний банк РФ у неправильному регулюванні процентних ставок. На думку ISW, спроби Путіна перекласти відповідальність на чиновників свідчать про його неспроможність визнати вплив західних санкцій та економічного тиску.
«Путін стверджував, що Росія здатна "впевнено стояти на власних ногах" з точки зору своєї економіки, і зазначив, що Росія залишається одним з головних світових експортерів продовольства, забувши при цьому згадати про продовження незаконного експорту Росією вкраденого зерна з тимчасово окупованих територій України», — зауважили аналітики.
Вони припускають, що такі заяви мають на меті відвернути увагу росіян від реальних економічних проблем.
«Особисте бажання Путіна ізолювати російський народ від економічних та інших наслідків війни в Україні, ймовірно, перешкоджає здатності Центрального банку реагувати на економічний тиск західних санкцій і зростаючої нестачі робочої сили», — резюмували в ISW.
16 грудня Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів для протидії обходу санкцій ЄС через націленість на тіньовий флот російського диктатора Володимира Путіна та послаблення російського військово-промислового комплексу. До санкційного пакету ввійшли 54 людини і 30 організацій, серед яких військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні «Охматдит», та особи, відповідальні за депортацію дітей, пропаганду та обхід санкцій.
«ISW продовжує вважати, що Росія не зацікавлена в добросовісних переговорах з Україною і сяде за стіл переговорів лише тоді, коли відчує, що досягла максимальних поступок щодо суверенітету України, зокрема шляхом усунення законного уряду України і повного вилучення з розмови українських представників», — ідеться у звіті ISW.
Фото: пресслужба Кремля
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.