У Чехії можуть відкрити філіал Міністерства національної єдності України
У Чехії можуть відкрити філіал Міністерства національної єдності України

У Чехії можуть відкрити філіал Міністерства національної єдності України

У Чехії можуть відкрити філіал Міністерства національної єдності України

Президенти України та Чехії обговорили оборонні потреби України.

Президент України Володимир Зеленський провів відеорозмову з президентом Чехії Петром Павелом, під час якої обговорили ключові питання співпраці між країнами та підтримки України у протидії російській агресії. Про це інформує офіс президента.

Зеленський висловив подяку чеському народові та лідерам за єдність у підтримці України, зокрема за результативні переговори з прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою в Брюсселі.

Президент України поінформував про актуальний стан справ на різних напрямках бойових дій. Лідери обговорили можливості союзників у тренуванні українських військових. Зеленський наголосив, що навчання мають відбуватися на озброєнні й техніці, яку потім використовуватимуть підрозділи після повернення в Україну.

Зеленський озвучив необхідність забезпечення України системами ППО різного типу та бронетехнікою, зважаючи на наслідки ранкових російських обстрілів Києва.

Президенти домовилися про співпрацю для реалізації постачань артилерійських снарядів у 2024 році, а також забезпечення фінансування оборонних програм у 2025 році.

Зеленський висловив вдячність Чехії за її активну участь у зусиллях, спрямованих на зміцнення обороноздатності України та наближення справедливого миру.

Обговорено можливість відкриття представництва Міністерства національної єдності України в Чехії для подальшої координації спільних проектів.

Ця розмова підкреслює готовність Чехії посилювати свою підтримку України в ключових напрямках, включно з оборонною допомогою, підготовкою військових і політичною підтримкою у міжнародних форматах.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський розповів, що чеська ініціатива з постачання боєприпасів ЗСУ буде продовжена у 2025 році.

За останні пів року в країнах ЄС сталася низка інцидентів, пов’язаних із просуванням російських наративів і символіки російської агресії, а ще — зі спробами витіснити з публічного простору українські символи й акції. Докладніше читайте у статті Павла Кравчука "Як вигнати російський прапор із Європи".

Джерело матеріала
loader
loader