Борщ будемо їсти лише на свята: ціни на овочі зросли на 170% - що радять експерти
Борщ будемо їсти лише на свята: ціни на овочі зросли на 170% - що радять експерти

Борщ будемо їсти лише на свята: ціни на овочі зросли на 170% - що радять експерти

Цього сезону українці відчувають суттєве зростання цін на овочі борщового набору. Причина — несприятливі погодні умови та зменшення врожайності.

За словами Олександра Хорева, координатора проєкту EastFruit Weekly Ukraine, ціни на капусту, моркву, картоплю та буряк суттєво перевищують минулорічні показники. Наприклад, капуста подорожчала на 170%, морква — на 120%, картопля — на 80%, а буряк — на 40%.

«Площі під овочами були достатні, але через спеку в липні врожайність впала. У багатьох господарствах вдалося зібрати менше половини від запланованого», — зазначає експерт.

Борщовий набір, скріншот: YouTube

Проблеми торкнулися й фруктів: високоякісні яблука подорожчали на 50% через літню посуху. Схожа ситуація спостерігається на ринку тепличних овочів.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка пояснює, що значна частина овочів та фруктів з відкритого ґрунту цього року зіпсована через екстремальні температури.

«Багато агрокомпаній не мають доступу до систем зрошування, і це стало ключовою проблемою. Зараз огірки та томати дорожчі на 40%, ніж торік, причому основну частину Україна імпортує», — розповідає аналітик.

Ціни на овочі, скріншот: YouTube

Експерти попереджають, що ціни на овочі продовжать зростати до весни. Якщо українцям є де зберігати продукти, вони радять купувати їх завчасно.

«Ціни на борщовий набір традиційно зростають у березні-квітні, коли у сховищах закінчуються запаси якісної продукції. Це стосується й цибулі, яка може подорожчати до квітня, оскільки перший врожай ми зазвичай отримуємо лише на початку літа», — коментує Олександр Хорев.

Також імпорт, який покриває дефіцит навесні, зазвичай дорожчий через девальвацію гривні. А війна та високі ціни на енергоносії роблять вирощування тепличних овочів у прохолодний сезон економічно невигідним.

Раніше ми розповідали, що гаманці спорожніють: до подорожчання продуктів можуть додатись нові тарифи на транспорт

Також, ціни змушують відмовлятися від ранкових ритуалів: скільки коштує заварити філіжанку кави з вершками у грудні

Теги за темою
продукти
Джерело матеріала
loader