Російська атака на Київ; Вибух військово-транспортного Ан-72 під Москвою. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Зранку, 20 грудня, росіяни завдали ракетного удару по Києву. Ворог застосував аеробалістичні ракети Кинджал з бортів МіГ-31К та балістичні ракети типу Іскандер/KN-23. Унаслідок цього удару зафіксовано падіння уламків в трьох районах міста.
Внаслідок російського ракетного удару постраждав костел Святого Миколая в Києві. Вибуховою хвилею в костелі пошкоджено фасадне вітражне скло, а уламками посікло стіни будівлі. Пошкоджено також вікна розташованої поруч адміністративної будівлі Національного будинку музики. Постраждала й будівля БЦ Торонто – вибиті вікна, понівечений фасад, значно пошкоджений дах.
Внаслідок російського ракетного обстрілу у Києві пошкоджено будівлю, де розміщені посольства Албанії, Аргентини, Палестини, Північної Македонії, Португалії та Чорногорії.
Російська армія здійснила найбільший за останні роки артилерійський обстріл житлових кварталів Херсона. Міська влада Херсона повідомила, що потужний обстріл почався приблизно о 5 ранку. Під вогонь потрапили усі райони, а також околиці міста. Пошкоджені 31 багатоповерховий та 16 приватних будинків, два транспортні засоби, два дитячі садки, господарські споруди, гаражі, адмінбудівля поліції, залізничний вокзал, медичний заклад, школа. Загинули дві людини, ще дев’ятеро – отримали поранення
Російські військові також спробували форсувати Дніпро і висадитись біля міста. Три човни з росіянами спробували переправитись, але їх потопили одразу – два на воді, а один не встиг навіть завантажитись.
Головне управління розвідки підтвердило детонацію літака Ан-72 на аеродромі поблизу Москви – Остаф’єво. Орієнтовна вартість виведеного з ладу російського літака складає близько 4,5 мільйона доларів. Зазначимо, у 1934 році Остаф’єво створили як аеродром для НКВС. Пізніше аеродром передали до російського міністерства оборони та перетворили на військове летовище.
У Росії поскаржилися на обстріл нібито з боку України міста Рильськ Курської області, у якій українські військові контролюють близько 800 кв. км території. Глава Рильського району Курської області повідомила пропагандистам, що місто зазнало масованого ракетного обстрілу нібито з боку ЗСУ, є постраждалі. Пропагандистський Telegram-канал Mash написав про нібито п’ятьох загиблих та 26 постраждалих.
За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 503 загиблих українських військових, які полягли на кількох напрямках фронту. Більшість – з Донецької області. У координаційному штабі зазначили, що спільно з експертними установами будуть у найкоротші терміни встановлені особи загиблих воїнів, яких вдалося повернути.
Норвегія профінансує частину пакета військової допомоги для України, який виділятимуть через Міжнародний фонд для України, очолюваний британським Міноборони. Йдеться про внесок країни у 186 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 232,5 млн. дол).
Україна отримала ще одну систему ППО – зенітно-ракетний комплекс IRIS-T SLM. IRIS-T – це сучасна німецька система протиповітряної оборони, яка збиває літаки, дрони та ракети. IRIS-T використовує високоточні ракети, що наводяться на ціль за допомогою радара, і може захищати великі території від повітряних загроз. Німеччина – одна з країн Європи, які є лідерами у військовій допомозі Україні.
Адміністрація президента США Джо Байдена у найближчі дні оголосить про свій останній пакет допомоги Києву в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Мова йде про залишок коштів для закупівлі нової зброї для потреб ЗСУ. До пакета увійдуть перехоплювачі ППО та артилерійські боєприпаси, але про точний зміст пакета буде оголошено найближчими днями. Вартість пакета становитиме близько 1,2 млрд. дол.
Президент Володимир Зеленський заявив у вечірньому відеозверненні, що затвердив нові кандидатури на посади українських послів. Відповідні укази мають невдовзі з’явитися на сайті глави держави. Президент повідомив, що кримськотатарський громадський діяч Наріман Джелял буде призначений послом у Туреччину, засновниця та директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук – у НАТО, а колишній посол у Німеччині нині у Бразилії Андрій Мельник представлятиме Україну в ООН.
На фотографії, яку вони обрали, родина позує разом – принц Вільям, Кейт Міддлтон та їхні діти: принц Джордж, принцеса Шарлотта і принц Луї. Усі п’ятеро обіймаються та щиро усміхаються в об’єктив. Знімок був зроблений раніше і вперше опублікований у вересні – саме тоді, коли оголосили, що Кейт Міддлтон завершила курс хіміотерапії.
Суспільне Мовлення оголосило імена фіналістів Нацвідбору на Євробачення 2025. Рішення було ухвалене за результатами двох днів прослуховування. Також стала відома дата проведення конкурсу. Так, національний відбір на Євробачення 2025 відбудеться 8 лютого 2025 року.