Щоденне вживання чаю чи кави може зменшити ризик раку ротової порожнини та горла
Щоденне вживання чаю чи кави може зменшити ризик раку ротової порожнини та горла

Щоденне вживання чаю чи кави може зменшити ризик раку ротової порожнини та горла

Згідно з новим дослідженням, поповнення чашки кави протягом дня може забезпечити певний захист від поширених ракових захворювань ротової порожнини, горла та голосової системи. Дослідники в США зібрали понад 25 000 записів, зіставлених у 14 попередніх дослідженнях, оцінюючи їх разом, щоб визначити, що виділяється в раціоні людей з різними пухлинами голови та шиї.

Їхні результати свідчать про те, що більше чотирьох чашок кави з кофеїном щодня можуть знизити ймовірність розвитку раку голови або шиї на цілих 17 відсотків. Для тих, хто не любить кофеїновий шум або хто вважає за краще починати день з часточки англійського сніданку або Earl Grey, також є хороші новини в аналізі Міжнародного консорціуму епідеміології раку голови та шиї.

Доведено, що те, що потрапляє в наш рот, може викликати мутації, що викликають пухлини, на шляху до нашого шлунку та легенів. Ті, хто вживає тютюнові вироби, мають у 10 разів більший ризик розвитку плоскоклітинної карциноми голови та шиї (HNSCC), при цьому ризики також зростають залежно від кількості алкоголю, що споживається щодня. З іншого боку, такі популярні напої, як чай і кава, містять потужні протиракові та протизапальні речовини, які потенційно можуть захистити тих, хто п’є, від деяких ефектів канцерогенів.

Дослідження на цю тему були неоднозначними, деякі дослідження натякали на те, що щоденне споживання кави від середнього до високого може мати певний захисний ефект, на відміну від інших, які не бачили значного впливу на запобігання раку ротової порожнини та горла. Подібним чином чай також був пов’язаний зі зниженим ризиком раку голови та шиї в деяких дослідженнях, але не в інших.

Використовуючи оновлений набір випадків і контрольних груп, а також об’єднуючи більшу кількість записів, щоб включити понад 9500 випадків раку голови та шиї та майже 16 000 контрольних випадків, дослідники мали на меті підтвердити точний зв’язок між споживанням кави та чаю та раком тканин. вони вступають у контакт.

На більш конкретному рівні, ті, хто випив чотири або більше чашок кави з кофеїном, мали на 30 відсотків нижчий ризик розвитку раку в роті та на 22 відсотки нижчий ризик раку в горлі. Приблизно 3-4 чашки на день знижують шанси раку в нижній частині горла приблизно на 40 відсотків.

Читайте також -  Вперше у світі: трансплантація стовбурових клітин відновлює зір

Кава навіть не потребує кофеїну, щоб отримати якусь користь. Вживання без кофеїну асоціювалося зі зниженням раку ротової порожнини на 25 відсотків. Вживання чаю пов’язують із майже 30-відсотковим зниженням захворюваності на рак нижньої частини горла, хоча вживання другої або третьої чашки чаю може змінити ймовірність раку гортані на 38 відсотків. Незрозуміло, чому відбувається ця зміна, хоча минулі дослідження показали, що температура напою може відігравати важливу роль у виникненні ракових змін, що означає, що зв’язок між популярними гарячими напоями та нашим здоров’ям ускладнюється факторами, окрім хімічного складу.

Захворюваність на рак голови та шиї зменшується в багатьох заможніших країнах світу, оскільки вакцини проти вірусу папіломи людини захищають значні верстви населення від одного з найпоширеніших тригерів захворювання. Проте в країнах, де немає легкого та доступного доступу до медичної допомоги, рак голови та шиї є тягарем захворювань, що зростає, що вимагає ефективних заходів у сфері охорони здоров’я, щоб їх контролювати.

Щороку діагностують майже 900 000 випадків, а річна смертність становить майже половину цієї цифри. Багато тих, хто виживає, ризикують отримати виснажливі деформації, які позбавляють їх здатності спілкуватися або жувати та ковтати їжу.

«Хоча проводилися попередні дослідження щодо споживання кави та чаю та зниження ризику раку, це дослідження підкреслило їх різний вплив на різні суб-локації раку голови та шиї, включаючи спостереження, що навіть кава без кофеїну мала певний позитивний вплив», — каже університет. епідеміолога Юань-Чін Емі Лі. «Звички до вживання кави та чаю досить складні, і ці висновки підтверджують потребу в додаткових даних і подальших дослідженнях щодо впливу кави та чаю на зниження ризику раку». Це дослідження було опубліковано в Cancer.

Джерело матеріала
loader