З того часу владні структури та міжнародні організації обіцяли, щонайменше, законсервувати та уберегти вцілілу частину відомого у всьому світі музею. Проте в силу різних обставин та попри обіцянки зруйноване приміщення залишалося поза їхньою увагою.
Водночас громадськість виявилася більш активною та наполегливою у справі збереження національної історико-культурної спадщини. Так Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» ініціював та провів низьку просвітницьких та благодійних акцій з метою підтримки колективу Національного музею. Але залишалася невирішеною головна проблема - консервація вцілілої частини історичної будівлі. На допомогу прийшов Київський національний університет будівництва та архітектури (КНУБА) на чолі з ректором Олексієм Дніпровим. Як розповів Микола Томенко, нині в КНУБА створено Науково-дослідний центр захисту та реставрації історико-культурної спадщини, який проводить навчання реставраторів та надає фахову та експертну допомогу національним заповідникам. Саме тому, КНУБА за сприяння благодійного Фонду «Залишайся з Україною - Харків» надали меценатську підтримку та провели консервацію приміщення меморіального Музею Григорія Сковороди.
На черзі остаточне погодження проекту реставрації та організація реставраційних робіт вже за участі влади та міжнародних організацій.
Сподіваємося, що благодійна діяльність команди КНУБА на Харківщині пришвидшить реалізацію планів влади щодо відновлення цього знаменитого у всьому світі Сковородинівського місця.